Dzis jest 20.04.2024, imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha
Konkurs ortograficzny PDF Drukuj Email
piątek, 26 września 2014 11:31

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

19 września bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza zmierzyli się z polską ortografią. O tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii walczyło 23 uczniów wytypowanych przez nauczycielki języka polskiego. Atmosfera skupienia panowała w sali do ostatniej chwili. Nic nie zakłóciło szkolnego dyktanda - ani „ harmider” i „chaos”, ani  „(…)przerażający huk sfermentowanej oranżady od nierzetelnego wytwórcy napojów niskosłodzonych”.  Na wielu twarzach  pojawił się uśmiech satysfakcji z efektów wytężonej pracy umysłowej, ale i zakłopotanie dało się na kilku zauważyć…Cóż, pułapek w naszym języku nie brakuje.

Zwyciężyła Kinga Książek z klasy 3 THT, ale mocna męska grupa deptała jej po piętach, gdyż drugie miejsce zajął Łukasz Wiktor z klasy 3 TMT, a trzecie - Tomasz Piecuch z 1 PP. Ta trójka zakwalifikowała się do etapu powiatowego, organizowanego w Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Małopolskim.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Dorota Mucha

Poprawiony: niedziela, 28 września 2014 19:51