Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Konkursie Piosenki Rosyjskiej PDF Drukuj Email
wtorek, 22 marca 2016 12:49

Uczniowie ropczyckiego Zespołu Szkół na Wojewódzkim Konkursie Piosenki Rosyjskiej

18 marca 2016 roku w Rzeszowie odbył się II Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej.
Organizatorem Konkursu była pani Kinga Maciołek-Rzucidło - nauczyciel języka rosyjskiego w V LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie. Konkursowym zmaganiom- towarzyszyło hasło - "Zawsze niech będzie słońce!".

zobacz fotoreportaż

W skład Jury weszli:

• Dorota Pasternak-wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2,
  • Aleksandr Minin - Konsul Generalny Federeracji Rosyjskiej w Krakowie.
  • dr Maria Kossakowska - Maras - pracownik naukowy Katedry Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego
  • Laila Arifulina - tancerz i choreograf; absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze "Bolszoj"  oraz studiów aktorskich i reżyserskich w Moskwie
  • Sebastian Stachurski - muzyk z WDK w Rzeszowie;
  • Anna Długosz - nauczyciel muzyki i sztuki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2,
  • Daria Bughardt - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie.

Patronat Honorowy objęli Konsul Generalny FR w Krakowie Aleksandr Minin, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Stowarzyszenie Współpracy Polska -Wschód na Podkarpaciu  - prezes Stanisław Jucha, V LO W Rzeszowie Szkoła Mistrzostwa Sportowego, Gimnazjum Sportowe w Rzeszowie oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, zaś patronat medialny- zaś Patronat Medialny- Polskie Radio Rzeszów.
Celem Konkursu było zainteresowanie kulturą rosyjską, popularyzacja piosenki rosyjskiej, doskonalenie umiejętności wokalnych i scenicznych, podnoszenie kultury żywego słowa, zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności wokalnych, a także  integracja młodzieży województwa podkarpackiego. W Konkursie wzięli udział soliści, duety i zespoły ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.Naszą szkołę reprezentowali: Monika Zagaja (uczennica III klasy Technikum)  oraz Adrian Książek, Dariusz Jałowiec i Krzysztof Jałowiec (uczniowie I klasy Technikum)

Wokalistów do konkursu przygotowała nauczycielka języka rosyjskiego - Anita Bieniasz.
Monika zaśpiewała  "Provans", z repertuaru współczesnej wokalistki ukraińskiej Jolki,
a chłopcy- piosenkę Aleksandra Domogarowa - „Niebo wybrało nas”.

Występy naszych uczniów  zostały wysoko ocenione przez Jury. Adrian, Krzysiek i Darek zdobyli I miejsce w kategorii zespołów, zaś Monika - wyróżnienie w kategorii solistów. Talent Moniki doceniła także młodzież, przyznając Jej  Nagrodę Samorządu Uczniowskiego.

W przerwie na obrady Jury wszyscy mogli podziwiać popisy akrobatyczne uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a laureaci- nagrody rzeczowe.

anbe

Poprawiony: wtorek, 22 marca 2016 13:02