Dzis jest 19.04.2024, imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
ADAMED SmartUP PDF Drukuj Email
czwartek, 21 grudnia 2017 11:55

Chemia ciekawą i widowiskową dziedziną nauki.

Młodzież naszej szkoły mogła się o tym przekonać, uczestnicząc w lekcji zorganizowanej  przez Wydział Chemiczny  Politechniki Rzeszowskiej we współpracy z firmą farmaceutyczno-biotechnologiczną ADAMED.
Studentki Justyna Dziadosz, Karolina Kuchnik i Ewa Leśniak w dniu 20 grudnia 2017 r. przeprowadziły w Zespole Szkół im. Ks. dra J. Zwierza w Ropczycach pasjonującą lekcję, w której uczestniczyła klasa I TL. Uczniowie zobaczyli atrakcyjne doświadczenia i przekonali się, że chemia jest ciekawą i widowiskową dziedziną nauki. Dodatkowo młodzież zapoznała się z założeniami programu ADAMED SmartUP.
ADAMED SmartUP to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa adamedsmartup.pl oraz program stypendialny, który składa się z innowacyjnego obozu naukowego, programu indywidualnych konsultacji edukacyjnych oraz wsparcia finansowego dla najlepszych uczniów.
Na koniec lekcji studentki przedstawiły kierunki kształcenia na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej i zachęciły do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

tn_IMG_0214
tn_IMG_0215