Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Święto Patrona PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 czerwca 2019 09:12

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Dzień Patrona na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych imprez wychowawczych w ZS im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.
W tym roku Święto odbyło się w czwartek, 6 czerwca.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Królowej Rodzin, w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły
Mieliśmy okazję wysłuchać pięknej homilii, wygłoszonej przez ks. dra Stanisława Mazura.
Ks. Proboszcz przybliżył zgromadzonym postać księdza Zwierza, podkreślając, że młodzież, mając za wzór takiego Patrona, powinna godnie reprezentować szkołę.
Następnie, pod tablicą pamiątkową Dyrektor Szkoły wraz z przedstawicielami młodzieży złożyli kwiaty.

Druga część uroczystości odbyła się w hali widowiskowo-sportowej. Po części oficjalnej i wystąpieniach gości, zebrani mogli obejrzeć program artystyczny. Uczennice - Katarzyna Dzik i Sylwia Baran, przybliżyły wszystkim najważniejsze fakty z życia i działalności ks. Jana i jego ogromnego wkładu w rozwój oświaty i przemysłu w naszym mieście.
Ich wystąpienie dopełnił film dokumentalny o życiu ks. J. Zwierza. Beata RógAleksandra Darłak recytowały wiersze,
a całość uświetnił swoim występem Zespół Pieśni i Tańca „Halicz”.

tn_IMG_3814
tn_IMG_3823
tn_IMG_3830
tn_IMG_3842
tn_IMG_3846
tn_IMG_3847

Miłym wydarzeniem było nagrodzenie przez dyrektora Mariusza Pilcha zwycięzców, zorganizowanego z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego, I Memoriałowego biegu im.ks.dra Jana Zwierza.

Nagrodzenie zostali:

W kategorii dziewcząt:

1. miejsce- Baran Sylwia-3TE
  2. miejsce- Mikowska Anna-2TE
  3. miejsce- Fąfara Natalia-3TE

W kategorii chłopców:

1. miejsce- Chmiel Jakub-1TL
  2. miejsce- Siwiec Marcin-3TOB
  3. miejsce- Bąk Mikołaj-3THS

Dziękujemy uczniom zaangażowanym w organizację uroczystości – Katarzynie Dzik, Beacie Róg, Aleksandrze Darłak, Sylwii Baran, Sebastianowi Kmiecikowi, Mateuszowi Wilkowi, Hubertowi Rembiszowi, Mateuszowi Putyło, Filipowi Dudzicowi i Szymonowi Sokołowskiemu.
Organizatorem części artystycznej obchodów Święta Patrona Szkoły była komisja wychowania fizycznego.

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2019 10:45