Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Konkurs historyczny PDF Drukuj Email
czwartek, 14 listopada 2019 10:29

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY

W październiku Powiat Ropczycko-Sędziszowski, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu ogłosił konkurs historyczny na temat: Od Krewa do Lublina- dzieje unii polsko- litewskich”.
Konkurs w Zespole Szkół im. ks. dra J. Zwierza rozpropagowały i przygotowały uczniów nauczycielki historii, panie: Janina Słodyczka i Aneta Kwiatkowska. W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 25 października wzięło udział 10 uczniów: Katarzyna Gredys, Dorota Róg, Hieronim Kopala, Kacper Karwat, Tomasz Bieszczad, Jakub Paśko, Mateusz Stasiowski, Artur Ciochoń, Jakub Oleś, Sławomir Misiorek.
Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 5 uczniów: Sławomir Misiorek, Jakub Oleś, Artur Ciochoń, Jakub Paśko oraz Tomasz Bieszczad.
Etap powiatowy (finałowy) odbył się 8 listopada w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Składał się z dwóch części: testu oraz części finałowej, która miała formę „1 z 10”, ostatecznie „1 z 14” z powodu takiej samej liczby punktów 4 uczestników.
Do finału „1 z 14” zakwalifikowali się uczniowie: Sławomir Misiorek, Artur Ciochoń oraz Jakub Paśko, którzy zostali laureatami tego konkursu. Sławomir Misiorek zdobył 5. miejsce, Artur Ciochoń 6. miejsce a Jakub Paśko 9. miejsce.

tn_IMG_0552
tn_IMG_0555
tn_IMG_0556
tn_IMG_0557
tn_IMG_0562
tn_IMG_0563
tn_IMG_0565
tn_IMG_0566
tn_IMG_0582
tn_IMG_0585
tn_IMG_0586
tn_IMG_0588
tn_IMG_0591
tn_IMG_0593

Gratulujemy uczniom wiedzy i pasji historycznej.
W konkursie ogólnie wzięło udział 98 uczniów z różnych szkół. 36 zakwalifikowało się do etapu powiatowego (w tym 5 z Zespołu Szkół) i 14 zostało laureatami (w tym 3 z naszej szkoły).
Uczestnicy konkursu, opiekunowie i liczni zaproszeni goście na czele z Panią starostą Bernadetą Frysztak mogli obejrzeć uzbrojenie i stroje z epoki przygotowane przez profesjonalną grupę rekonstrukcyjną, obejrzeć wystawę plastyczną na temat konkursu a także posilić się przy dobrze zaopatrzonym „szwedzkim stole”.
Nauczycielki historii gratulują uczniom wiedzy i zachęcają do liczniejszego udziału w konkursach historycznych, które odbędą się w przyszłości.

Janina Słodyczka
Aneta Kwiatkowska