Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie o Puchar Dyrektora Szkoły PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2019 11:43

"Bezpieczna i Przyjazna Szkoła"

W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego - 28.10.2019r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza na Hali Widowiskowo- Sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie o Puchar Dyrektora Szkoły w podczas których podkom. p. Anna Malinowska z KPP w Ropczycach przeprowadziła prelekcję na temat „ Zagrożenia czyhające na młodzież ".

Podkom. Pani Anna Malinowska w swojej prelekcji podkreśliła znaczenie internetu we współczesnym świecie, ale też zwróciła uwagę na zagrożenia czyhające na młodzież w sieci, m.in. cyberprzemoc. Internet jest alternatywnym światem, platformą wymiany informacji, zawiązywania znajomości, miejscem zabawy, nauki i pracy.
I tak jak świat rzeczywisty, sieć ma swoje dobre i złe strony, ponieważ wszystkie zachowania ludzkie mają także tu swoje odzwierciedlenie. Aby nie paść ofiarą internetowych przestępców, należy zachować ostrożność i pamiętać o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu.

Kolejnym ważnym tematem poruszonym w czasie prelekcji były zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, oraz odpowiedzialność za czyny karalne popełniane przez nieletnich i dorosłych.
Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i skłoniła młodzież do refleksji.
Zorganizowano również wsród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce. Jury konkursowe wskład którego wchodzili pani wicedyrektor Janina Pupa , nauczyciele WF pani Monika Kubik i pan Roman Bochenek wyłonili zwycięzców:

1. miejsce zajęły: Patrycja Bizoń z kl. III TE
    Karolina Bereś z kl. III TE
  2. miejsce zajęły: Emilia Saj z kl. I TBF
    Gabriela Cetnar z kl. I TBF
    Magdalena Bereś z kl. I EK
    Aleksandra Cesarz z kl. I EK
bezp_szkola
bezp_szkola_2
bezp_szkola
bezp_szkola_2
Celem programu profilaktycznego było propagowanie zdrowego stylu życia  przeciwdziałania uzależnieniom młodzieży.

Zespół Promocji Zdrowia i Komisja Wychowania Fizycznego Serdecznie Dziękuje Dyrektorowi Szkoły p. M.Pilch i Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród na w/w konkurs.

Zespół Promocji Zdrowia
Komisja Wychowania Fizycznego