Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Wyniki konkursu MDJO PDF Drukuj Email
czwartek, 25 lutego 2021 08:44

Najlepsi poloniści wśród uczniów

XIII edycja szkolnego konkursu polonistycznego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego została przeprowadzona w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza 22 lutego 2021 roku. Miała ona nietypowy przebieg, ponieważ odbyła się online. Pomimo tego wzięło w niej udział 41 uczniów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach konkursowych.

Test „Znam swój język” w aplikacji Teams rozwiązywało 35 osób. Laureatami zostali:

- I m. Izabela Ziajor – 2EK
- II m. ex aequo Wiktoria Świderska – 3TBH i Miłosz Szymaszek – 3TE
- III m. Patryk Mazur – 3 THM

Spośród 9 uczniów, którzy nadesłali prace pisemne na temat: „Jak wyobrażasz sobie świat za 50 lat?”, jury wyróżniło najlepszych autorów. Okazali się nimi:

- Sebastian Kmiecik – 4TE- I m.
- Gabriela Rusin – 1EK- II m.
- Wiktoria Świderska – 3 TBH - III m.

Temat wypracowania był podyktowany tym, że jednym z patronów roku 2021 został Stanisław Lem, wielki wizjoner i jeden z najwybitniejszych pisarzy SF.

Mniejszym zainteresowaniem niż w latach poprzednich cieszyła się stała kategoria konkursowa zatytułowana „Czytam, bo lubię!” Kilku uczniów zdobyło się jednak na odwagę, aby przy włączonych kamerach zaprezentować wybraną przez siebie ciekawą książkę. Z tego niełatwego zadania wzorowo wywiązali się następujący chłopcy:

- Dawid Ochał – 1PR- I m.
- Dawid Mastej – 4TBM- II m.
- Sebastian Kmiecik – 4TE - III m.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Podziękowania kierujemy także do pana wicedyrektora Krzysztofa Klimka i pani Doroty Muchy za pracę w jury oraz pana Karola Zagórskiego za przygotowanie nagród dla laureatów.
Życie ostatnio dało nam lekcję pokory, wiemy, że plany nie muszą się spełnić, ale chcemy na kolejnym konkursie za rok spotkać się z tymi, dla których język polski jest ważny.
Już dziś zapraszamy i oczywiście zachęcamy wszystkich do dbania na co dzień o naszą „piękną ojczyznę-polszczyznę”.

Organizatorki: Małgorzata Maroń i Grażyna Szypuła

Poprawiony: czwartek, 25 lutego 2021 08:56