Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą PDF Drukuj Email
wtorek, 26 października 2021 08:59

Współpraca Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza ze Specjalistycznym Centrum Wspierającym Edukację Włączającą SCWEW W Ropczycach

W ostatnim czasie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ropczycach utworzono Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą- SCWEW.
Miło nam poinformować, że Zespół Szkół im. ks. dra. Jana Zwierza w Ropczycach nawiązał współpracę i bierze udział w projekcie.

Istotną rolą SCWEW będzie wsparcie nauczycieli i specjalistów wiedzą doświadczeniem w zakresie umożliwiającym realizację zadań polegających między innymi na zorganizowaniu kształcenia specjalnego i udzielaniu pomocy psychologiczno- pedagogicznej dla uczniów o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.
Podstawowym, ale również innowacyjnym założeniem nowego modelu edukacji (edukacji włączającej), jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem nauczycieli i specjalistów placówek specjalnych z nauczycielami szkół ogólnodostępnych w celu poszukiwania jak najlepszych rozwiązań do zapewnienia każdemu dziecku warunków do osiągnięcia sukcesów rozwojowych i edukacyjnych na miarę jego możliwości.

Dzięki działalności specjalistycznego centrum uczniowie mają możliwość skorzystania z bezpłatnych, fachowych konsultacji ze specjalistami.SCWEW zatrudnia terapeutów, psychologów, pedagogów, lekarzy specjalistów, takich jak psychiatra czy neurolog. Wszelkie konsultacje udzielane są bezpłatnie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Koordynatorem w Zespole Szkół im. ks. dra J. Zwierza jest pani pedagog Agnieszka Rymut, która udzielać będzie Państwu odpowiedzi na pytania. Zachęcamy do kontaktu i współpracy.

Poprawiony: wtorek, 26 października 2021 09:14