Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ PDF Drukuj Email
czwartek, 27 stycznia 2022 08:25

W dniu 4 stycznia 2022r w Zespole Szkół  Gospodarczych w Rzeszowie odbył się XIII etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Celem Olimpiady jest między innymi: rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych ujętych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa, integracja środowiska hotelarskiego, prowadzenie współzawodnictwa miedzy szkołami.
Punktualnie o godz.1115 uczniowie rozwiązywali test składający się z 60 pytań obejmujących bardzo szerokie spektrum wiedzy m. in kuchni narodowych, regionalnych, jaki i produktów lokalnych oraz wymagań kategoryzacyjnych i trendów we współczesnym hotelarstwie.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 4 TBH Wiktoria Świderska i Kamila Łyszczek, które zdobyły najwięcej punktów w szkolnych eliminacjach.
Naszym reprezentantkom zabrakło odrobinę szczęścia aby zakwalifikować się do ostatniego etapu. Dziękujemy im za udział i jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Urszula Pająk

Poprawiony: czwartek, 27 stycznia 2022 08:37