Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
czwartek, 17 marca 2022 12:24

Rusza II edycja programu

ZŁOTE SZKOŁY NBP

BEZPIECZNI W FINANSACH OSOBISTYCH!

Bezpiecznie zarządzać finansami osobistymi to nauczyć się dbać o własne pieniądze tak, by ograniczać ryzyko ich utraty w różnych życiowych sytuacjach.

Warto pamiętać, że mamy wolność wyboru metody płatności. Płacąc gotówką, dobrze jest umieć rozpoznawać zabezpieczenia banknotów przed fałszerstwami. Korzystając z bankowości elektronicznej w tym mobilnej, trzeba przestrzegać żelaznych zasad bezpieczeństwa chroniących przed cyberzagrożeniami.

Mając oszczędności, trzeba wiedzieć, jak je bezpiecznie przechowywać. Inwestując, trzeba umieć oszacować ryzyko, a pożyczając, unikać pułapki rosnącego zadłużenia. Zawsze trzeba wnikliwie czytać umowy dotyczące zobowiązań finansowych i podpisywać je tylko wtedy, jeśli nie budzą żadnych wątpliwości. Mając te umiejętności, jesteśmy BEZPIECZNI W FINANSACH OSOBISTYCH!

Zapraszamy na cykl różnych działań, które pozwolą się Wam zapoznać z zasadami, którymi należy się kierować aby być BEZPIECZNYMI W FINANSACH OSOBISTYCH!

Poprawiony: czwartek, 17 marca 2022 12:44