Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Memoriał szachowy PDF Drukuj Email
środa, 23 marca 2022 11:32

Memoriał szachowy w Niedźwiadzie Górnej

W Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej odbył się Międzywojewódzki Memoriał Szachowy im. ks. Ludwika Serwina. W turnieju brali udział przedstawiciele szkolnego koła szachowego ZS im. ks. dra Jana Zwierza wraz z opiekunem B. Wiktorem. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z naszej szkoły, którzy występowali w gr. C, rozgrywając partie 30 minutowe na dystansie 9 rund. Po pierwszym dniu tej rywalizacji na 3 miejscu plasował się Aleksander Pawłowski. Jednak po drugim dniu turnieju spadł na 9 miejsce. Na zakończenie turnieju najwyżej z naszych uczniów, na 5 miejscu z dorobkiem 5,5 pkt. sklasyfikowany został Tomasz Kolbusz. 10 miejsce zajął Patryk Cierpiał, a 11 Nestor Fikus, obaj podobnie jak wspomniany wcześniej Aleks z dorobkiem 5 pkt.

W połączonych grupach A i B, gdzie rywalizowano na dystansie 7 rund, rozgrywając partię godzinne z obowiązkowym zapisem partii, występowali Antoni Mucha i B. Wiktor. Zarówno Antoni, jak i wspomniany wcześniej opiekun kółka szachowego nie zdołali zając punktowanych miejsce, plasując się w drugiej dziesiątce, co przy wysokim i wyrównanym poziomie turnieju jest zadowalającym wynikiem. Wszyscy uczniowie występujący w turnieju są uczniami kl. 1PR. Od początku roku szkolnego biorą udział w zajęciach szachowych . Ów turniej stanowił ich debiut w rywalizacji sportowej.

Oprócz wysokich miejsc w gr. C, kolejnym pozytywnym efektem ich udziału w turnieju było wypełnienie norm na V kategorię Polskiego Związku Szachowego. Szachistom oczywiście gratulujemy, a wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia szkolnego kółka szachowego.

Poprawiony: środa, 23 marca 2022 11:41