Dzis jest 20.04.2024, imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha
„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” PDF Drukuj Email
niedziela, 05 czerwca 2022 17:28

30 maja 2022 r. uczniowie klas 1FPS, 1PS, 2PW, 3BO i 2mps Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod hasłem: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”, zorganizowanej przez Krajową Administrację Skarbową, pod patronatem  honorowym Ministra Edukacji i Nauki.
Celem spotkania było uświadomienie młodzieży niebezpieczeństwa związanego z hazardem, jego niszczycielskiego wpływu na życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.
W spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celnego – Skarbowego  w Przemyślu.

Przekaz kampanii koncentrował się również na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do KAS. Problem nielegalnego hazardu jest znany KAS od wielu lat. Nielegalne punkty gier tworzone są w wielu miejscach a graczami stają się coraz młodsze osoby. O ile zmiana przepisów w tym zakresie wprowadziła w legalnych salonach regulamin odpowiedzialnej gry i zakazała gier osobom nieletnim, o tyle w nielegalnych punktach, nastawionych na maksymalny zysk, jest to nieistotne.

Podczas spotkania poruszony został  również problem gier komputerowych, które często mają ukryte elementy hazardowe, prowadzące  do uzależnienia, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
Spotkanie zakończyło się przekazaniem informacji o osobach i instytucjach mogących pomóc w przypadku uzależnienia od hazardu.

Poprawiony: niedziela, 05 czerwca 2022 17:37