Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
„ROTA W OBRAZACH” PDF Drukuj Email
piątek, 01 lipca 2022 16:35

„ROTA W OBRAZACH” – FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO

W poniedziałek 20 czerwca 2022 r. o godzinie 10:00 nad stawem Skrzynczyna w Sędziszowie Małopolskim ogłoszono wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego „Rota w obrazach”, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych z okolic Ropczyc i Sędziszowa Młp.
Towarzyszył on akcji pn. "Zaśpiewajmy razem Rotę", upamiętniającej 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej – autorki znanej i ważnej dla Polaków pieśni.
Idea tych wydarzeń powstała z inicjatywy Wicestarosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Bernadety Frysztak.

W konkursie udział wzięło 145 uczniów z 19 szkół.
Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza reprezentowali uczniowie: Ilona Cholewa, Olivia Muzyk, Joanna Kłósek z kl. 1PW4; Paulina Piszczek z kl. 2LG i Kacper Regner z kl. 3PW4 (pod opieką polonistek Renaty Tobiasz i Małgorzaty Bieniasz).

Komisja Konkursowa przyznała 20 nagród i 22 wyróżnienia, w tym jedno dla uczennicy naszej szkoły Pauliny Piszczek.
Wszyscy laureaci otrzymali upominki oraz zostali zaproszeni do udziału w wycieczce do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, którą ufundował Senator RP Zdzisław Pupa.
Organizatorem wydarzenia był Powiat Ropczycko-Sędziszowski.

Zdjęcia z imprezy na stronie SPRopczyce.

Paulina Piszczek, Małgorzata Bieniasz

Poprawiony: piątek, 01 lipca 2022 16:43