Dzis jest 20.04.2024, imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM PDF Drukuj Email
niedziela, 04 grudnia 2022 21:21

ZDROWE ŻYWIENIE JEST WAŻNE - SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W dniu 23 listopada 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza uczestniczyli w spotkaniu z Panią dietetyk Moniką Jałowiec.
Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia. Zajęcia miały formę prelekcji połączonej z ciekawą prezentacją multimedialną.
Pani dietetyk omawiając  piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w
 dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinni jej wypijać. Omówiono, jakie błędy najczęściej popełniamy przygotowując posiłki, które prowadzą nie tylko do nadwagi, ale przede wszystkim  do wielu chorób. Przedstawiono, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa zdrowe śniadanie, które  dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz ważnych składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie zajęć dla uczniów Pani dietetyk Monice Jałowiec z Bonne Sante Ropczyce - Gabinety Dietetyczne.
Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół za pomoc w organizacji zajęć.

tn_dietetyk 1
tn_dietetyk 2