Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY PDF Drukuj Email
niedziela, 04 grudnia 2022 21:29

ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY

14 listopada 1891 r. urodził się Frederick Banting- kanadyjski fizjolog, odkrywca insuliny, laureat Nagrody Nobla. Nie sposób ocenić jak ważna dla osób chorych na cukrzycę jest insulina, dlatego też obchody Światowego Dnia Cukrzycy przypadają w dzień jego urodzin.
W tym roku  uczniowie Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Cukrzycy poprzez uczestnictwo w dwuetapowym konkursie - teście wiedzy w dniach 14 i 21 listopada 2022 r. Głównym celem tej akcji było przybliżenie tematu choroby oraz zwiększenie świadomości uczniów odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą, a także prawidłowego odżywiania.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Dagmara Totoń kl. 3EK
II miejsce – Eryk Niemiec kl. 3 PW
III miejsce – Patrycja Przywara kl. 3 PW

28 listopada 2022 r. odbyło się podsumowanie konkursu, podczas którego Pan Wicedyrektor Krzysztof Klimek pogratulował uczestnikom konkursu i wręczył nagrody zwycięzcom.

tn_SDC
tn_SDC_2022