Dzis jest 24.03.2023, imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna
advert 1
advert 2
advert 3
Prawa w pracy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 grudnia 2022 10:08

"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY"5 grudnia 2022 r. odbył się X etap szkolny ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy", podczas którego uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Konkurs organizowany jest przez Państwową Inspekcję Pracy w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”, w którym szkoła uczestniczy od dziesięciu lat. Realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 W bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w nim przedstawiciele z następujących klas:


• I M;
• III BM;
• III EK;
• IV EK;
• IV TBF;
• IV TE;


Z roku na rok lawinowo przybywa uczestników konkursu, z czego się bardzo cieszymy. W tym roku do zmagań konkursowych przystąpiło aż 50 uczniów.
Komisja w składzie: pani mgr Aldona Majewska-Dudek i pani mgr inż. Agnieszka Róg przygotowała test sprawdzający wiedzę i wyłoniła zwycięzców.
Podczas konkursu uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień dotyczących przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów dotyczących bhp, legalności zatrudnienia, uprawnień rodzicielskich, urlopów wypoczynkowych, zatrudnienia pracowników młodocianych i osób niepełnosprawnych, pracy tymczasowej, kar i wykroczeń.
Największą liczbę punktów otrzymała uczennica klasy IV EK Izabela Ozga, natomiast tylko dwa punkty mniej otrzymała uczennica klasy IV TBF Patrycja Mik. Trzecie miejsce zajął uczeń klasy III BM Kacper Kośkiewicz. Rywalizacja była bardzo wyrównana.
W eliminacjach okręgowych w Rzeszowie Zespół Szkół im ks. dra Jana Zwierza będą reprezentowały uczennice: Ozga Izabela i Mik Patrycja.
Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują reprezentantom naszej szkoły.


Opracowały:
Agnieszka Róg
Aldona Majewska-Dudek


Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2022 10:20
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 521 gości 

Pracownie w ZS