Dzis jest 24.03.2023, imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna
advert 1
advert 2
advert 3
XXII KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 stycznia 2023 13:26

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. (…)
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

Św. Matka Teresa z Kalkuty

 

W dniu 12 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Koncert miał na celu podtrzymanie polskich tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności artystycznych młodzieży. Młodzież z Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem ks. Jerzego Maciąga przygotowała program artystyczny. Społeczność Zespołu Szkół wysłuchała wiele pięknych, znanych kolęd, m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Cicha noc”. Wybrzmiały też mniej znane, ale równie piękne pastorałki. Wiele wzruszeń dostarczyła również zaśpiewana „Kolęda dla nieobecnych” skomponowana przez Zbigniewa Preisnera. Młodzież chętnie słuchała tych utworów, jednocześnie włączając się we wspólny śpiew, który przeplatany był wymownymi tekstami prezentowanymi przez Karolinę Sobusik i Patrycję Krzemień z kl. 2LG.

 

1
2
3
1/3 


Składamy podziękowania:


*Dyrekcji Zespołu Szkół za pomoc logistyczną i organizacyjną,
*uczestnikom za piękny śpiew i występy,
*wszystkim zaangażowanym w organizację i przygotowanie koncertu.


Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

Poprawiony: środa, 18 stycznia 2023 13:33
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Pracownie w ZS