Dzis jest 24.03.2023, imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna
advert 1
advert 2
advert 3
Projekt Digital Mentor PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 stycznia 2023 18:12

Projekt Digital Mentor to projekt realizowany przez Zespół Szkół im. ks. dra J. Zwierza którego adresatami są nauczyciele. W założeniu projektu jest podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli, wymiana doświadczeń i umiejętność dzielenia się wiedzą. Nowe umiejętności umożliwią nauczycielom zaprezentowanie swojego przedmiotu przy użyciu innowacyjnych metod cyfrowych które pomogą im w przekazywaniu przedmiotu w bardziej pomysłowy sposób, mogą być również wykorzystywane w nauce zdalnej dzięki czemu lekcje będą bardziej ciekawe. W ramach projektu obecnie została stworzona Platforma internetowa Digital Mentor Power. Umożliwi ona nauczycielom opanowanie kompetencji cyfrowych w celach edukacyjnych oraz będzie zawierała bezpłatne narzędzia cyfrowe do wykorzystania podczas lekcji stacjonarnych i w nauce zdalnej.


Platforma jest skierowany do 2 grup docelowych. Grupa docelowa A: Eksperci Pedagogiczni, bardziej doświadczeni nauczyciele, których wiedzę i umiejętności pedagogiczne można przekazać, aby pomóc ich młodszym kolegom. Grupa docelowa B: Mentorzy Cyfrowi to nauczyciele którzy posiadają wysoki poziom umiejętności cyfrowych i którzy mogą pomóc /szkolić/ innych nauczycieli (bez umiejętności cyfrowych) ale brakuje im doświadczenia pedagogicznego w pracy.
Dzięki wynikom projektu Eksperci Pedagogiczni zdobędą nowe umiejętności cyfrowe, które pozwolą im korzystać z szeregu narzędzi cyfrowych. W zamian udzielą porad w zakresie technik pedagogicznych nowo wykwalifikowanym nauczycielom czyli Cyfrowym Mentorom, którzy potrzebują zdobycia kompetencji w działalności edukacyjnej, ponieważ brakuje im doświadczenia. Porady te będą zawierały analogie, wskazówki, zasady, najlepsze praktyki, metody lub strategie, które przygotują młodszych nauczycieli do pomyślnego rozpoczęcia kariery nauczycielskiej. Wykorzystanie struktury DigCompEdu do dostosowania narzędzi zapewni, że nauczyciele nie tylko zdobędą kompetencje w zakresie umiejętności technicznych, ale także w zakresie tego, w jaki sposób technologie cyfrowe mogą być wykorzystywane do ulepszania i wprowadzania innowacji w kształceniu i szkoleniu.


Obecnie projekt obejmuje prace związane z testowaniem platformy. W testowaniu udział weźmie 3 szkoły partnerskie tj. Ricarda Huch Schule (Niemcy), Sant Alfons Ośrodek Edukacji (Hiszpania) i Zespół Szkoł im. ks. dra J. Zwierza w Ropczycach.


Łącznie przetestuje platformę 120 nauczycieli.

Poprawiony: środa, 25 stycznia 2023 18:28