Dzis jest 28.05.2024, imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira
advert 1
advert 2
advert 3
Powiatowy Konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 kwietnia 2023 11:21

Powiatowy Konkurs
„Jan Szczepanik - geniusz, wynalazca, konstruktor”

 

18 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach zorganizowany został Powiatowy Konkurs -
„Jan Szczepanik - geniusz, wynalazca, konstruktor”. Jan Szczepanik to najwybitniejszy wynalazca galicyjski, człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach, autor ponad 50 wynalazków z różnych dziedzin oraz kilkuset opatentowanych pomysłów wynalazczych. Określany jest mianem „galicyjski geniusz”, „polski da Vinci” czy też „polski Edison”. 18 kwietnia obchodzono 97 rocznicę śmierci Jana Szczepanika. Rok 2022 ogłoszony był rokiem Jego imienia.

 

Konkurs został objęty honorowym patronatem Pana Witolda Darłaka Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.
Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie siódmych, ósmych klas i opiekunowie szkół podstawowych oraz uczniowie Zespołu Szkół.

Celem konkursu było ukazanie wielkiego wkładu wybitnego wynalazcy galicyjskiego w rozwój polskiej, europejskiej oraz światowej nauki i techniki oraz zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi.

Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii szkół podstawowych:


I miejsce - Przemysław Rataj SP w Czarnej Sędziszowskiej
II miejsce - Oscar Patro SP w Olchowej
III miejsce - Krzysztof Stec SP w Olchowej


W kategorii szkoły ponadpodstawowej:


I miejsce – Marta Świerad ZS w Ropczycach kl.2EK
II miejsce – Julia Błaś ZS w Ropczycach kl.3EK
III miejsce – Aleksandra Walczyk ZS w Ropczycach kl.2EK

 

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Dziękujemy Panu Witoldowi Darłakowi – Staroście Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego za wsparcie finansowe na zakup nagród dla zwycięzców oraz Dyrekcji Zespołu Szkół za pomoc w organizacji konkursu.

 Organizatorzy:
Renata Kopala
Katarzyna Piękoś
Klaudia Chebda

Poprawiony: środa, 19 kwietnia 2023 11:38
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 156 gości 

Pracownie w ZS