Dzis jest 14.07.2024, imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
advert 1
advert 2
advert 3
,,Wybierz Życie – Pierwszy Krok" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 31 maja 2023 19:03

,,Wybierz Życie – Pierwszy Krok"


Edukacja prozdrowotna jest niezwykle istotnym elementem funkcjonowania Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w pracy dydaktyczno - wychowawczej.

Podstawę działań profilaktycznych stanowi przygotowany Szkolny Program Wychowawczo - Profilaktyczny, który opiera się na założeniu, że przynoszącą rezultaty formą edukacji prozdrowotnej są praktyczne działania, dotyczące promowania zdrowego stylu życia.
Program profilaktyczny "Wybierz Życie - Pierwszy Krok" doskonale wpisuje się w te założenia, dlatego nasza szkoła wzięła udział w tym programie. Jego głównym zadaniem jest zachęcanie młodych ludzi do brania odpowiedzialności za swoje zdrowie i osób z najbliższego otoczenia.
Program edukacyjny "Wybierz Życie - Pierwszy Krok" obejmujący tematykę profilaktyki raka szyjki macicy oparty jest na następującym założeniu - stworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywołanych zakażeniem wirusem HPV u młodych ludzi.
Adresatami programu są uczniowie klas pierwszych. Zgodnie z założeniami zostały przeprowadzone dnia 31.05.2023r. zajęcia edukacyjne wśród dziewcząt i chłopców klas pierwszych naszej szkoły. Za realizację programu odpowiedzialny jest Zespół Promocji Zdrowia.
W trakcie zajęć na wstępie uczniowie klasy IV LG i IV HM - Daria Kujda, Anna Madeja, Piotr Kłósek oraz Andrzej Czyż zapoznali uczestniczącą młodzież z głównymi założeniami programu. W dalszej kolejności uczniowie oglądnęli filmy pt. "Wybierz Życie – Pierwszy Krok" oraz "Powiem Mamie" . Podsumowaniem zajęć było przeprowadzenie quizu, którego celem było sprawdzenie wiadomości nabytych na zajęciach.

Na zakończenie głos zabrał wicedyrektor Pan Krzysztof Klimek, który podkreślił jak ważnym procesem dydaktyczno – wychowawczym jest Edukacja zdrowotna, w którym uczniowie uczą się jak żyć, aby: zachować i doskonalić zdrowie własne i innych ludzi oraz tworzyć środowisko sprzyjające zdrowiu .
Pod koniec uczniowie dostali zakładki i składanki dla rodziców dotyczące raka szyjki macicy.
Młodzież aktywnie brała udział w zorganizowanych zajęciach. Mamy nadzieję, że takie zajęcia przyczynią się do zgłębienia wiedzy na temat wirusa HPV i raka szyjki macicy.

 

 

tn_1_wynik
tn_2_wynik
tn_3_wynik
tn_4_wynik
tn_5_wynik
tn_6_wynik
tn_7_wynik
1/7 Aneta Bochenek
Agnieszka Rymut

Poprawiony: środa, 31 maja 2023 19:48
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Pracownie w ZS