Dzis jest 04.03.2024, imieniny Adrianny, Kazimierza, Wacława
advert 1
advert 2
advert 3
Ekopracownia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 września 2023 11:07


Wycieczka do Magurskiego Parku Narodowego i na Górę Cergową

 


W Zespole Szkół im. ks. dra J. Zwierza w Ropczycach w latach 2023/2024 jest realizowany projekt „EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły” w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej prowadzonego przez WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W RZESZOWIE.

Głównym celem projektu jest propagowanie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska wśród młodzieży oraz ich opiekunów z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego.


Cele szczegółowe to:

  • -podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, upowszechnianie wiedzy, kształtowanie postaw proekologicznych młodzieży w zakresie tematyki zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej;
  • -umożliwienie lepszego zrozumienia zagadnień ochrony środowiska uczniom ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi oraz młodzieży szczególnie uzdolnionej w zakresie przedmiotów przyrodniczych.W ramach tego projektu została zorganizowana wycieczka do Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej i do Rezerwatu Przyrody na Górze Cergowej w dniu 21 września 2023 roku. W wycieczce wzięło udział 44 uczniów technikum i liceum ZS (z klasy 1PR, 1 EK, 2 EK, 2 LG, 3 LG, 3 RBM, 4 FH, 5 BO, 2 PW4) oraz opiekunowie p. Renata Kopala, p. Katarzyna Nieroda i p. Katarzyna Piękoś. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z takimi formami ochrony przyrody jak: parki narodowe, rezerwaty przyrody i ochrona gatunkowa.


tn_10_wynik
tn_1_wynik
tn_3_wynik
tn_4_wynik
tn_5_wynik
tn_6_wynik
tn_7_wynik
tn_8_wynik
tn_9_wynik
1/9 W Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej młodzież wzięła udział w półgodzinnym spektaklu przyrodniczym obrazującym historię kształtowania się obecnego stanu przyrody Beskidu Niskiego. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudziła interaktywna ekspozycja, która pozwala odkrywać świat przyrody wszystkimi zmysłami.
Po przyjechaniu do Dukli uczestnicy wycieczki, przemierzając szlak czerwony, zdobyli Górę Cergową (716 m n.p.m.). Poznali Rezerwat Tysiąclecia i podziwiali panoramę z wieży widokowej znajdującej się na szczycie góry. Następnie schodząc do Dukli szlakiem żółtym
uczniowie dotarli do tzw. Złotej Studzienki związanej z życiem pustelniczym św. Jana z Dukli. Piękna pogoda, zwiedzane ciekawe miejsca dostarczyły wszystkim wielu wrażeń i pozwoliły zachwycić się bogactwem przyrody naszego kraju.

W ramach projektu w Zespole Szkół będzie organizowanych wiele działań mających na celu propagowanie ochrony środowiska.


Renata Kopala
Katarzyna Nieroda
Katarzyna PiękośPoprawiony: środa, 27 września 2023 11:24
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 

Pracownie w ZS