Dzis jest 01.05.2024, imieniny Józefa, Lubomira, Ramony
Odpowiedzialność Karna Nieletnich PDF Drukuj Email
wtorek, 05 grudnia 2023 18:34

Odpowiedzialność Karna Nieletnich

W dniach 25.10 i 04.12.2023 r. odbyły się w spotkania uczniów klas pierwszych naszej szkoły z funkcjonariuszem KPP w Ropczycach pa-nią asp. szta. Agatą Przybek na temat „Odpowiedzialność Karna Nieletnich”.

Pani Agata Przybek mówiła o zachowaniach ryzykownych popełnianych przez młodych ludzi ale jednocześnie podkreślała konsekwencje wynikające z tego typu zachowań. W czasie prelekcji poruszane były kwestie dotyczące niewłaściwych zachowań uczniów, mowa była o nietykalności cielesnej, wymuszaniu, kradzieżach, bójkach, rozbojach i napaściach. Prowadząca przybliżyła przepisy, które mówią o cyber-przemocy.

Na potwierdzenie swoich słów, policjantka podawała liczne przykłady niewłaściwych zachowań uczniów. Jako pracownik ko-mendy policji spotyka się z takimi problemami i nie jest jej to obce. Nie pominięto również tematyki posiadania, używania i udzielania wszelkich środków odurzających i jaka jest z tym związana odpowie-dzialność karna. Prelekcje prowadzone przez panią asp. sztab. Agatę Przybek cieszyły się dużym zainteresowaniem a przekazana wiedza powinna mieć bezpośrednie przełożenie na prawidłowa postawę uczniów w różnych sytuacjach. Zajęcia zorganizowały panie: Aneta Bochenek i Agnieszka Rymut – pedagodzy szkolni.

Poprawiony: wtorek, 05 grudnia 2023 18:48