Dzis jest 29.04.2024, imieniny Hugona, Piotra, Roberty
„Wybrane problemy chemii” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 stycznia 2024 18:22

XXX Seminarium „Wybrane problemy chemii”

25 stycznia 2024 r. w sali Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego Politechniki Rzeszowskiej odbyło się XXX Seminarium „Wybrane Problemy Chemii”. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach reprezentowali uczniowie: Martyna Kisiel, Izabela Ozga, Izabela Ziajor, Jakub Oleś, Jakub Podjasek (kl. 5EK), Mykola Kovtun (kl. 4 LG).
W ramach seminarium zaplanowano bardzo interesujące wykłady: "Zaszczepmy się wiedzą czyli prawdy i mity o szczepieniach …”,„Chemia w kropli piwa …”, a po nich odbył się koncert Studenckiego Zespołu Artystycznego ”FORTE”. Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w widowiskowych pokazach chemicznych, przeprowadzonych przez studentów Koła Naukowego Studentów Chemii "Esprit" oraz zapoznać się z ofertą dydaktyczną Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.
Organizatorami Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” byli: Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie oraz Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Katarzyna Piękoś

Poprawiony: poniedziałek, 29 stycznia 2024 18:33