Dzis jest 28.04.2024, imieniny Bogny, Walerii, Witalisa
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
piątek, 16 lutego 2024 18:17

Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w konkursie w ramach projektu "Równania matematyczne” napisanego na okazję obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki.

1. Kategoria1: na najlepszy plakat z motywem wizerunku matematyka, będącego autorem równania, które zmieniło świat (technika wykonania dowolna, rozmiar A4 i więcej), oprócz tego plakat ma zwierać zapis tego równania, którymi zajmował się dany matematyk oraz imię uczonego.
  2. Kategoria2: na najlepszy wiersz o równaniach matematycznych,
  3. Kategoria 3: na najlepszą prezentację o najsłynniejszych równaniach np. w pawerpoint. Prezentacja powinna zawierać wyjaśnienie co to jest równanie matematyczne, oraz przykłady trzech równań, które wywarły ogromny wpływ na rozwój cywilizacji i ich zastosowanie w nauce, technice wraz z przedstawieniem autora równania. Liczba stron prezentacji nie powinna przekroczyć 7 stron (prezentacje dostarczamy na pendrive).

Prezentacje można wykonać w grupach 2-3 osobowych. Pierwsze dwie kategorie wykonujemy indywidualnie. Uczestnik wybiera sobie jedną z kategorii.

Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dn. 13 marca 2024 r do p. M. Pazdan. Rozstrzygnięcie konkursu 18 marca.

Poprawiony: piątek, 16 lutego 2024 18:23