Dzis jest 04.05.2024, imieniny Floriana, Michała, Moniki
Seria: Friends PDF Drukuj Email
wtorek, 05 marca 2024 13:04

Seria: Friends

Nowa intrygująca seria Friends to powieść dla młodzieży, która z pewnością przypadnie do gustu młodym czytelnikom
Aleksandra Negrońska to polska pisarka, specjalizująca się w powieściach obyczajowych z elementami romansu oraz powieściami z kręgu young adult. Zadebiutowała w 2022 roku powieścią "Bad Friends", która otwierała cykl powieści. Seria sprawiła, że nazwisko autorki stało się rozpoznawalne na polskim rynku, a jej styl pokochały tysiące czytelników.
Friends Tom 1 Bad Friends
Osiemnastoletnia Kendall Walker i jej mama przeprowadzają się do Londynu. Mają zamieszkać z narzeczonym matki i jego synem Nellsonem, którego dziewczyna jeszcze nie poznała. Na miejscu okazuje się, że chłopak jest do niej wrogo nastawiony i prosi, aby udawała, że się nie znają.To wszystko sprawia, że Kendall z dużą rezerwą udaje się do nowej szkoły. Miała nadzieję, że potencjalny przybrany brat przynajmniej na początku jej pomoże. Jednak dziewczyna szybko przekonuje się, że jest zdana sama na siebie.Wkrótce Kendall wpadnie w wir nowych znajomości i szkolnych rozgrywek, w których na szali zostanie postawione jej serce.

Friends Tom 2 Bad Friends
Pojawienie się w otoczeniu Kendall byłej dziewczyny Harry'ego wpędza nastolatkę w kompleksy. Eva Flores jest modelką i chodzącym ideałem, przez co Kendall zaczyna czuć się coraz mniej pewna siebie. Potem wpada w pułapkę zaburzeń odżywiania. Jedyną osobą, która zauważa, z czym zmaga się Kendall, jest Zane Ross. Chłopak sam ma jeden poważny problem: narkotyki. Ponieważ ta dwójka widzi, że coś ich łączy, postanawia wzajemnie sobie pomóc.Wspólne borykanie się z problemami sprawia, że między Kendall i Zaneem rodzi się uczucie. Jednak sprzeciwia się temu praktycznie cała grupa przyjaciół, w tym niezmiernie zazdrosny Harry. Ale tak naprawdę największą przeszkodą na drodze do ich związku jest sam Zane, który uważa, że nie potrafiłby z nikim być na poważnie.

Friends Tom 3 True Friends
Trzeci tom bestsellerowej serii Friends!
Przyjaciele z liceum są na studiach i powoli wkraczają w dorosłe życie, które nie kręci się już tylko wokół imprez i randkowania. Nellson Howard studiuje, ale też rozpoczął pierwszą pracę: jest menedżerem w firmie ojca. On i Veronica Fiero są parą. Jednak wszystko wskazuje na to, że Nellson nie traktuje tego związku tak poważnie jak dziewczyna. Kendall iZane też przechodzą trudne chwile. Mimo długiego stażu nie mieszkają razem. Muszą poukładać swoje sprawy, jeżeli chcą myśleć o wspólnej przyszłości.
Na jaw zaczynają wychodzić sekrety poszczególnych członków paczki, a ich studenckie życie powoli przestaje być beztroskie w przeciwieństwie do tego, co sobie wymarzyli. Będą musieli podjąć wiele dorosłych decyzji i nie wiadomo, czy ich relacje nie ulegną całkowitemu zniszczeniu.

Friends Tom 4 True Friends 2
Paczka przyjaciół powoli wkracza w dorosłość, poznając jej ciemne i jasne strony. Zane i Kendall cieszą się na wiadomość o ciąży. Chłopak podchodzi do tematu bardzo poważnie i chce, żeby narzeczona miała zapewniony spokój. Zamierza ją wspierać i zrobić wszystko, aby dziewczyna czuła się komfortowo. Jednak wiadomość o romansie Harryego i Evy negatywnie wpływa na Zanea, który zaczyna się martwić, czy Kendall też nie ma kogoś na boku. W rezultacie on i jego narzeczona przestają sobie ufać. Nellson angażuje się w wychowanie syna i związek z Jenny. Ich odmienne charaktery sprawiają, że dochodzi między nimi do wielu nieporozumień. Chłopakowi trudno tak szybko zmienić styl życia, a Jenny nie ma odwagi, aby szczerze z nim o tym porozmawiać.
Czyżby koszmar miał zacząć się od nowa?

W naszej bibliotece obecnie dostępne jest 5 tomów serii Friends zapraszamy do wypożyczania.

Poprawiony: wtorek, 05 marca 2024 13:11