Dzis jest 25.06.2024, imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma
advert 1
advert 2
advert 3
KONCERT PROFILAKTYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 12:48

W piątek 12 kwietnia w naszej szkole gościł Lech Dyblik – aktor znany z licznych występów teatralnych, telewizyjnych i filmowych. Przez wiele osób kojarzony jest z rolą Kazimierza Badury z serialu „Świat według Kiepskich”.
W trakcie spotkania aktor wspominał o początkach swojej drogi zawodowej, o marzeniach, karierze aktorskiej i drodze do osobistej katastrofy moralnej. Mówił o własnych przeżyciach z okresu staczania się w uzależnienie oraz trudnej walce z alkoholizmem. Śpiewał o tym, jak nałóg niszczy całe życie człowieka. Zainteresowanie uczniów wzbudził również słowami o własnej bezradności i słabości w konfrontacji z chorobą alkoholową. Udowodnił jednak na własnym przykładzie, że ta walka choć bardzo trudna, jest możliwa.

Pan Dyblik w swoich opowieściach podkreślał znaczenie rodziny, niezwykle istotną rolę wzajemnych relacji, które w rodzinie ciągle trzeba budować i doskonalić. Opowiadał o szacunku do drugiego człowieka i pokorze, która jest warunkiem spokojnego i pełnego życia.
Historia aktora zobrazowała problem w sposób bardzo sugestywny i z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodzieży, stanowiąc też swoistą przestrogę przed popełnianiem podobnych błędów. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.
Na zakończenie ustawiła się długa kolejka po autograf i pamiątkowe zdjęcie z aktorem.

tn_Dyblik-2
tn_Dyblik-3
tn_Dyblik-4
tn_Dyblik-5
tn_Dyblik-7
tn_Dyblik-9
1/6 


Poprawiony: poniedziałek, 22 kwietnia 2024 17:54
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 205 gości 

Pracownie w ZS