Dzis jest 25.06.2024, imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma
advert 1
advert 2
advert 3
Święto Patrona Anglii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 maja 2024 19:36

W środę, 24 kwietnia, w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach miało miejsce wydarzenie kulturowe związane z przypadającym na 23 kwietnia Świętem Patrona Anglii. Z tej okazji odbył się konkurs sprawdzający wiedzę uczniów z zakresu kultury i historii państw członkowskich wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa.
Do konkursu przystąpiło siedemnastu uczniów naszej szkoły, spośród których najlepszą znajomością zagadnień i najwyższą liczbą zdobytych punktów wykazali się:


1. Dominika Wajda – klasa 3F
2. Krzysztof Glinka – 1LSA
3. Andrzej Banaś – 1M.


Kulminację wydarzenia stanowiło spotkanie klas 3F, 2LGF, 1EK, 1ORB, 1LG, 1M oraz 1LH w Auli Szkolnej, podczas którego uczennice klasy 3F pod opieką organizatorek – p. Agnieszki Przypek i p. Justyny Pięty – wygłosiły prelekcję na temat sylwetki Patrona Anglii – Św. Jerzego, a także przedstawiły słuchaczom genezę patronatu i współczesne formy celebracji święta przez rodzimych mieszkańców Wysp. Uzupełnieniem przygotowanej prezentacji była projekcja krótkich filmów dokumentalnych, a także mini konkurs dla uczestników, przeprowadzony przez p. Agnieszkę Przypek. Oprawę artystyczną wydarzenia stanowiło wykonanie przez uczennicę klasy 3F – Dagmarę Raś – piosenki brytyjskiej wokalistki Adele.


Znajomość kultury, będącej integralną częścią języka i dziedzictwa danego narodu, jest niezwykle istotna w procesie zarówno uczenia się, jak i nauczania języka docelowego dlatego mamy nadzieję, że niniejsze wydarzenie zwiększy świadomość kulturową słuchaczy, a tym samym przyczyni się do pogłębiania zainteresowań językowych naszych uczniów.

 

tn_IMG_0003
tn_IMG_0018
tn_IMG_0023
tn_IMG_0056
tn_IMG_20240430_132837
tn_IMG_9997_1
1/6 


 


Organizatorzy:
Agnieszka Przypek
Justyna Pięta

Poprawiony: środa, 01 maja 2024 19:44
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 186 gości 

Pracownie w ZS