Dzis jest 28.05.2024, imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira
advert 1
advert 2
advert 3
Wycieczka do PUK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 maja 2024 19:32


Wycieczka do miejskiej oczyszczalni ścieków w Ropczycach


29 kwietnia 2024 r. w ramach projektu „EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły” realizowanego w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, uczniowie klasy 1PR uczestniczyli w wycieczce do oczyszczalni ścieków Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ropczycach.
Celem zorganizowanej wycieczki, było zaznajomienie się z technologią oczyszczania ścieków komunalnych oraz poznanie zadań i priorytetów, jakie stawiają przed sobą tego rodzaju obiekty, które aktywnie chronią środowisko naturalne.
Wraz z prowadzącymi zajęcia, młodzież prześledziła poszczególne etapy oczyszczania ścieków komunalnych w trzech wyodrębnionych procesach: mechanicznym, biologicznym i chemicznym.
Uczestnicy z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji przekazywanych przez pracowników oczyszczalni ścieków. Mieli również wiele własnych spostrzeżeń oraz pytań technicznych. Tego rodzaju inicjatywy są bardzo cenne, gdyż kształtują one świadomość ekologiczną społeczeństwa.


Renata Kopala
Katarzyna Piękoś

Poprawiony: wtorek, 07 maja 2024 19:34