Dzis jest 25.06.2024, imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma
advert 1
advert 2
advert 3
Edukacja prozdrowotna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 maja 2024 09:15

,,Wybierz Życie – Pierwszy Krok"

 

Edukacja prozdrowotna jest niezwykle istotnym elementem funkcjonowania Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
Program profilaktyczny "Wybierz Życie - Pierwszy Krok" doskonale wpisuje się w te założenia, dlatego nasza szkoła wzięła udział w tym programie. Jego głównym zadaniem jest zachęcanie młodych ludzi do brania odpowiedzialności za swoje zdrowie i osób z najbliższego otoczenia.
Program edukacyjny „Wybierz Życie - Pierwszy Krok" obejmujący tematykę profilaktyki raka szyjki macicy oparty jest na następującym założeniu - stworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywołanych zakażeniem wirusem HPV u młodych ludzi.
Adresatami programu są uczniowie klas pierwszych. Zgodnie z założeniami zostały przeprowadzone dnia 27.05.2024r. zajęcia edukacyjne wśród dziewcząt i chłopców klas pierwszych naszej szkoły.
Zajęcia poprowadzili uczniowie klasy: II PW4 Justyna Kopala, Gabriela Bereś, Mateusz Marć z I PS i Robert Żuczek z I M, którzy zapoznali uczestniczącą młodzież z głównymi założeniami programu. W dalszej kolejności uczniowie oglądnęli filmy pt. "Wybierz Życie – Pierwszy Krok‘’ oraz "Powiem Mamie’’ . Na zakończenie głos zabrała pani Dorota Wiater z PSSE w Ropczycach, która podkreśliła jak ważnym procesem dydaktyczno – wychowawczym jest Edukacja zdrowotna, w którym uczniowie uczą się jak żyć, aby : zachować i doskonalić zdrowie własne i innych ludzi oraz tworzyć środowisko sprzyjające zdrowiu. Zakomunikowała również o przypadającym na zakończenie trwającego od 25 -31 maja Tygodniu Profilaktyki Raka – Światowym Dniu bez Papierosa. Przedstawiła jak niekorzystne dla zdrowia jest palenie papierosów i e -papierosów zwłaszcza przez osoby młode. Po zakończeniu zajęć uczniowie dostali zakładki i składanki dla rodziców dotyczące raka szyjki macicy.
Młodzież aktywnie brała udział w zorganizowanych zajęciach. Mamy nadzieję, że takie zajęcia przyczynią się do zgłębienia wiedzy na temat wirusa HPV i raka szyjki macicy.

 

 

tn_pobrane
tn_pobrane (1)
tn_pobrane (2)
tn_pobrane (3)
tn_pobrane (4)
tn_pobrane (5)
tn_pobrane (6)
tn_pobrane (7)
tn_pobrane (8)
1/9 

 

Aneta Bochenek
Agnieszka Rymut

Poprawiony: wtorek, 28 maja 2024 09:25
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 182 gości 

Pracownie w ZS