Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Absolwent Na Rynku Pracy PDF Drukuj Email
wtorek, 05 maja 2009 21:38
Celem sesji było przybliżenie młodzieży klas maturalnych tematyki związanej z poruszaniem się po rynku pracy, umiejętności sporządzania dokumentów aplikacyjnych  tj. CV i listu motywacyjnego, selektywnego korzystania z różnych źródeł informacji, jak również praktyczne prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Strona teoretyczna sesji objęła prelekcję zaproszonych gości tj. pani Teresy Kisiel - przedstawicielki Biura Pracy z Ropczyc, pani dr Sylwii Pelc - przedstawicielki Biura Karier WSiE

z Rzeszowa oraz pani Izabeli Urbanek - wiceprezes GSSCH w Ropczycach.

Uczniowie klas maturalnych tj. 4 THT, 4 TH oraz 3 a LP po wysłuchaniu przemówień zaproszonych gości zadawali liczne pytania na interesujące ich tematy. Tematyka sesji była tak interesująca
i pytań było tak dużo, że część praktyczna (ze względu na ograniczenia czasowe zaproszonych gości) odbyła się na zajęciach lekcyjnych z przedsiębiorczości.

Kontynuacją sesji był wyjazd do WSiE na warsztaty szkoleniowe na temat „Zawody przyszłości”, w których uczestniczyli zainteresowani uczniowie z w/w klas maturalnych.

Organizatorzy sesji tj. Urszula Pająk i Urszula Mita składają serdeczne podziękowania gościom za przekazane informacje,  dyrekcji Zespołu Szkół za  pomoc w zorganizowaniu spotkania,

zaś młodzieży uczestniczącej życzą powodzenia i wyboru dobrej drogi życiowej.

Urszula Pająk

Poprawiony: wtorek, 05 maja 2009 21:57