Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
10-lecie Szkolnego Koła Caritas PDF Drukuj Email
wtorek, 05 maja 2009 22:37
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta w Sanktuarium NMP Królowej Rodzin w Ropczycach.
Wzięli w niej udział wszyscy członkowie i sympatycy Koła Caritas.

Po Mszy Świętej uczestnicy udali się do szkoły, gdzie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą  pracy, jaką od początku istnienia Koła wykonywali zarówno  nauczyciele jak i uczniowie Zespołu Szkół należący do organizacji. W prezentacji przedstawiono cele SK Caritas oraz zadania jego działaczy.

Po obejrzeniu prezentacji głos zabrali członkowie Koła, przybliżając przybyłym na uroczystość historię organizacji i postać jej patrona, św. Jana z Dukli.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez młodzież. Uczestnicy spotkania mieli wówczas okazję podzielić się refleksjami dotyczącymi działalności Koła Caritas.

Przybyli na uroczystość zgodnie stwierdzili, że akcje podejmowane przez członków organizacji są niezwykle ważne i powinny być kontynuowane w przyszłości. Dzięki nim młodzież naszej szkoły staje się bardziej wrażliwa na drugiego człowieka, jego potrzeby oraz krzywdę i cierpienie innych. Przede wszystkim jednak przynoszą one pomoc najbardziej potrzebującym i najsłabszym, którzy czekają na otwartą, pomocną dłoń.

Klaudia Cabaj, klasa 1 THT

Poprawiony: wtorek, 08 czerwca 2010 07:14