|
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ 2026
24 kwietnia 2026 roku zapisał się w kronikach naszej szkoły jako dzień szczególny – moment uroczystego pożegnania absolwentów rocznika 2026. W uroczystości wzięli udział: Dyrekcja, Wychowawcy, Absolwenci, zaproszeni Goście, Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, przedstawiciele instytucji i firm, które na co dzień współpracują i wspierają szkołę. Obecni byli także kapłani, na czele z proboszczem ropczyckiej fary ks. Ryszardem Polańskim. Miłym i niezwykle symbolicznym akcentem był gest Pana Piotra Kapusty, Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, który każdemu absolwentowi wręczył pamiątkowy breloczek z podkową, życząc, by to przysłowiowe szczęście towarzyszyło im podczas nadchodzących egzaminów maturalnych.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele instytucji i firm, które na co dzień wspierają naszą placówkę. Dzięki ich hojności, absolwenci z najlepszymi wynikami w nauce odebrali świadectwa wraz z cennymi nagrodami rzeczowymi. W tym miejscu słowa szczególnego podziękowania kierujemy do mecenasów edukacji, którymi są: Safran Transmission Systems Poland, Aero Gearbox International Poland, Zakłady Magnezytowe Ropczyce S.A., Fundacja Magnezyty, Südzucker Polska S.A., INVEST Sp. z o.o., Sklep Comax Ropczyce, Refree Sklep, Sklep Auto Mucha oraz FUH WAM Marcin Żyłka. Składamy najszczersze wyrazy wdzięczności wszystkim fundatorom i mecenasom. Państwa hojność pozwoliła po raz kolejny docenić talenty, pasję czytelniczą oraz bezinteresowne zaangażowanie charytatywne naszych uczniów.
Wyróżnieni zostali również uczniowie udzielający się charytatywnie w Szkolnym Kole Caritas oraz artystycznie w Szkolnym Teatrze „3D” i zespole muzycznym. Dla tegorocznych maturzystów był to czas zasłużonych laurów. Dyrektor Zespołu Szkół, Pan Mariusz Pilch, skierował do młodzieży słowa pełne uznania i gratulacji. W wygłoszonych przemówieniach Dyrektora oraz innych gości wybrzmiały cenne refleksje nad mądrym kształtowaniem własnej przyszłości oraz prośba o zachowanie w sercach najpiękniejszych wspomnień i wartości wyniesionych ze szkolnych murów.
Nastrojowym dopełnieniem wydarzenia był materiał zdjęciowy – wzruszająca podróż w czasie dokumentująca wspólnie spędzone lata, uczniów, nauczycieli i wychowawców:
p. Renaty Kopali – wychowawcy klasy 5LG, p. Renaty Dumary - wychowawcy klasy 5OH, p. Agaty Wojnarowskiej – wychowawcy klasy 5PS, p. Agnieszki Przypek - wychowawcy klasy 5F, p. Janusza Jonakowskiego – wychowawcy klasy 5RBM, p. Bogusława Kraty -- wychowawcy klasy 5EK, p. Krzysztofa Kubika – wychowawcy klasy 5PR oraz p. Bartłomieja Wiktora - wychowawcy klasy 4PW4.
Podniosły charakter uroczystości podkreśliły występy wokalne naszych utalentowanych uczennic.
Wszystkim Absolwentom życzymy połamania piór na maturze oraz nieustających sukcesów w dorosłym życiu!
#SafranTransmissionSystemsPoland, #AeroGearboxInternational, #ZakładyMagnezytowewRopczycach, #FundacjaMagnezyty, #CukierKrolewski #Invest, #Comax, #MotoMucha Ropczyce #RefreeSklep, #WAMOkna,
|