Dzis jest 19.04.2024, imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 listopada 2009 08:21

Dyrektor Mariusz Pilch podziękował nauczycielom za codzienny wysiłek i zaangażowanie
w kształcenie i wychowanie młodzieży, a także życzył wszystkim zgromadzonym zadowolenia

z życia zawodowego i prywatnego. Następnie głos zabrał  Stanisław Fąfara, który przypomniał jak wiele wiedzy, odpowiedzialności i trudu wymaga zawód nauczyciela. Szczególne słowa podziękowania skierował do nauczycieli pomagających w szkole podczas tegorocznej powodzi. Na koniec życzył nauczycielom wiele cierpliwości, wyrozumiałości ze strony młodzieży, a także miłości i szczęścia w życiu rodzinnym.

Słowa podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności skierowali również do nauczycieli kolejno: przedstawiciel Rady Rodziców, przemawiająca w imieniu ZNP Janina Słodyczka oraz Stanisław Wójciak reprezentujący oddział „Solidarności”.

Drugą okazję do świętowania swojego dnia nauczyciele Zespołu Szkół mieli 14 października na hali widowiskowo-sportowej wraz z kolegami i koleżankami ze szkół ponadgimnazjalnych

z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Uroczystości przewodniczył dyrektor Zespołu Szkół Mariusz Pilch, który na początku serdecznie przywitał zarówno przybyłych nauczycieli, jak i gości specjalnych. Dyrektor przypomniał rolę, jaka odgrywa szkoła w życiu każdego człowieka, zaznaczył, że książka i możliwość czytania są uważane za jeden z największych cudów współczesnej cywilizacji, a także podkreślił udział nauczycieli w kształtowaniu umysłów i osobowości młodzieży.

Następnie głos zabrał starosta powiatu Józef Rojek, który zaznaczył jak ważny
i odpowiedzialny jest zawód nauczyciela. Skierował słowa podziękowania do nauczycieli
za ich codzienny trud, szczególnie zaś dziękował nauczycielom, którzy zaangażowali się
w pomoc podczas czerwcowej powodzi. Na koniec starosta życzył wszystkim nauczycielom
w imieniu zarządu powiatu ropczycko-sędziszowskiego radości i satysfakcji z pracy oraz szczęścia w życiu osobistym. Po wygłoszeniu okolicznościowego przemówienia, starosta powiatu wręczył nagrody dyrektorom szkół i nauczycielom. Następnie podziękowania
i życzenia zdrowia i wytrwałości w dziele edukacji polskiej przekazali zgromadzonym nauczycielom Jan Flisak i Edmund Janowski.

Uroczystość zakończona została przygotowaną przez młodzież LO w Ropczycach oraz ZPPiT Halicz częścią artystyczną, po obejrzeniu której przybyli nauczyciele zaproszeni zostali na uroczysty posiłek.

Diana Dumara

Poprawiony: poniedziałek, 09 listopada 2009 08:34