Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Działania proekologiczne w Zespole Szkół PDF Drukuj Email
wtorek, 21 grudnia 2010 21:46

W ramach tych działań uczniowie przygotowali plakaty o tematyce szkodliwości spalania odpadów, które zdobiły korytarze naszej szkoły, a w dniu 25 października 2010 r. uczniowie klas: 2TMS, 2TB, 2THT, 2b LP, 3b LP obejrzeli prezentację pt.: „Czy zasypią nas śmieci?”, w czasie której uczennice Marta Czosnyka, Karolina Kozioł i Sylwia Róg przedstawiły definicję odpadów, rodzaje odpadów, możliwości i sposoby ich segregacji oraz recyklingu.

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane również wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły nt. świadomości ekologicznej. Wyniki te uczniowie obejrzeli
z wielkim zaciekawieniem. Trzeba przyznać, że napawały one optymizmem.

O wsparcie naszej akcji poprosiliśmy także pracownika Starostwa Powiatowego Pana Marcina Hendzla, który na spotkaniu z uczniami klas II a LP  i II LOS przedstawił sposoby gospodarowania odpadami, zachęcał do segregacji opadów w gospodarstwach domowych,
a także uświadamiał, jak niebezpieczne dla zdrowia człowieka jest spalanie niepotrzebnych przedmiotów w domowych piecach.

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród uczniów naszej szkoły.

Renata Kopala

Joanna Grabiec