Dzis jest 04.03.2024, imieniny Adrianny, Kazimierza, Wacława
advert 1
advert 2
advert 3
Nowe kompetencje to nowe szanse zawodowe PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 grudnia 2011 11:17


Nowe kompetencje to także  doskonalenie  umiejętności w zakresie królowej nauk- matematyki. Tu zajęcia  projektowe prowadzone są we wszystkich klasach pierwszych (Technikum Mechanicznego oraz  ZSZ), oraz  jednej  grupy  na poziomie maturalnym.
W klasach pierwszych chodzi o uzupełnienie zaległości przynoszonych z gimnazjów,
co powinno  ułatwić start  tej młodzieży w szkole  średniej, ułatwić  naukę w dalszych klasach (gdzie matematyka jest podstawą wielu przedmiotów zawodowych, takich jak Podstawy Konstrukcji Maszyn, Mechanika Techniczna  itp.).Z myślą  dobrego przygotowania do matury zorganizowane zostały  także zajęcia projektowe „Język angielski na maturze”. Odbywają się one w znanej w naszym środowisku Szkole Językowej „English-Hous” i zakończą się także certyfikatem potwierdzającym  stopień uzyskanych umiejętności.
Nowe kompetencje  oznaczają także  dodatkowe kwalifikacje spawacza MAG/TIG  jakie uzyskają absolwenci Technikum Samochodowego   tej szkoły. W  tym miesiącu rozpoczęły się dodatkowe zajęcia dla  grupy wyróżniających się uczniów (dodatkowo spełniających także pozostałe kryteria rekrutacyjne), które  w maju następnego roku zakończą   się egzaminem zewnętrznym, co pozwoli uzyskać książeczkę spawacza, oraz międzynarodowy certyfikat.

 


W ramach rozwiązania  kompleksowego  problemu  bezrobocia wśród absolwentów zaplanowano w projekcie wsparcie uczniów ZSZ  w postaci doradztwa zawodowego,
a dla całej szkoły  utworzenie Szkolnego Ośrodka  Kariery /SzOK/. 
Zajęcia  te prowadzone są przez  specjalistów  wysokiej klasy Powiatowego Urzędu Pracy.

Na tych stronach prezentować będziemy systematycznie  przebieg realizacji zajęć projektowych, a także zdjęcia pokazujące   uczestników i  prowadzących zajęcia.
Matematyka w 1 a wz - p. Jarosław Świderp. Stanisław Wójciak i p. Dorota Angerman - konsultant Regionalnego Osrodka EFSKonsultacje z "Doradztwa zawodowego" - p. Marta Fafara


Opr. SK

Poprawiony: poniedziałek, 19 grudnia 2011 11:58
 

Dzisiaj mamy:


poniedziałek
marca 2024
04