Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
XIII Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 marca 2012 09:47

Powitali wiosnę…śpiewająco…

21 marca 2012 roku w Powiatowym Centrum Kultury odbył się  XIII  Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Celem konkursu była prezentacja i popularyzacja piosenek różnych krajów oraz  promowanie młodych talentów.
W konkursie wzięło udział  13 wykonawców. Usłyszeliśmy 15 piosenek w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim.
Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani Gabriela Veith, pani Maria Strzępka, pani Ewelina Marciniec, pani Aneta Bochenek oraz pan Andrzej Świniuch. Przyznano dwa I miejsca – Dorota Tomaszewska (język angielski) i Marcin Ogrodnik (język rosyjski), dwa II - Marta Kubik (język rosyjski) i Ewa Wojnarowska (język angielski), a także dwa III miejsca- Aneta Sroka (język rosyjski) i duet - Natalia Myzia i Kamila Wrona (język angielski).

Wyróżnienie otrzymali Dariusz Nowak i Sebastian Petyniak (piosenka niemiecka).

Zwycięzców będziemy mogli usłyszeć raz jeszcze na Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbędzie się 17 kwietnia.

Anita Bieniasz

Poprawiony: poniedziałek, 26 marca 2012 09:50