Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Czas na zdrowie PDF Drukuj Email
wtorek, 24 kwietnia 2012 09:44

„CZAS NA ZDROWIE” w Zespole Szkół w Ropczycach

Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach przystąpił do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”, którego głównym organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat nad projektem sprawują: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Ministerstwo Edukacji Narodowej; Ministerstwo Zdrowia; Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Agencja Rynku Rolnego.

Celem projektu jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia (w tym zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej) ze względu na obserwowane niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń zdrowotnych, spowodowane korzystaniem z udogodnień cywilizacyjnych. Wiedza zdobyta w czasie realizacji projektu nt. zasad funkcjonowania organizmu pozwoli na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu.

Projekt prowadzony jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.
Składa się z dwóch etapów:

• pierwszy – przygotowawczy - polegał na powołaniu 10 - osobowego zespołu,
    (do którego należą uczniowie klasy 2aLP), zdobyciu wiedzy oraz wypromowaniu jej wśród społeczności szkolnej i lokalnej,
  • drugi - polegać będzie na organizacji ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia, składającego się z trzech modułów:
    • pokazu serii filmów pt. „Śmietnik w mojej głowie” mówiących o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie i sposobach ich przełamania.
    • przygotowania i degustacji poczęstunku z produktów regionalnych i ekologicznych
    • organizacji wspólnych zabaw ruchowych dla młodzieży i dorosłych

Projekt realizowany jest przez Zespół Promocji Zdrowia oraz nauczycieli biologii
i wychowania fizycznego.