Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Szkolne mundurówki... PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 czerwca 2012 09:38

Młodzież tej klasy 9 maja 2012 r. brała udział w grze zespołowej paintball. Była to  świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich, sprawności oraz planowania działań w grupie, co staję sie jednocześnie dla nich świetnym treningiem. Uczniowie podzieleni na grupy próbowali swoich umiejętności w lasach Kamionki pod czujnym okiem nauczycieli i profesjonalisty. Spędzali więc czas ucząc sie poprzez zabawę, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w profilu. który wybrali.

Natomiast 7 czerwca 2012 r. mieli okazję przyglądnąć się pracy zawodowców
w Lotniskowej Straży Pożarnej Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka”. Komendant strażaków Portu Lotniczego Aleksander Jankowski przybliżył przyszłym strażakom specyfikę pracy w tych służbach mundurowych, podkreślając jednocześnie ich niezwykłą rolę w działaniu portów lotniczych. Zaprezentował strukturę LSP w Jasionce, a także nowe miejsce dowodzenia, czyli punkt alarmowy LSP, z którego jest bardzo dobry widok na pasy startowe.
Młodzież miała również okazję bliżej przyglądnąć się specyficznym wozom strażackim.
W tej chwili lotniskowa straż ma na swoim wyposażeniu 5 samochodów gaśniczych, dwa patrolowe, dwa wózki do ściągania samolotów. Młodzi ludzie dowiedzieli sie więc z kim współpracują te służby i jakie mają obowiązki. Ta wiedza stanie się być może pomocna w przyszłości!

Tego typu wycieczki, jak również turnieje w ramach profilu są świetna metodą na zaszczepienie w młodych ludziach fascynacji taka pracą.

Aneta Dylska, Renata Dumara

Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2012 09:51