Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Wyprawka dla Żaka - 2012 PDF Drukuj Email
piątek, 28 września 2012 12:30

Mamy właśnie za sobą kolejny finał akcji. Rok ten okazał się wyjątkowy: jeszcze nigdy nie udało się zebrać tak wielkiej ilości materiałów szkolnych a nasza młodzież wykazała naprawdę żywe zainteresowanie losem innych. Zebrano ponad pół tysiąca artykułów szkolnych (zeszyty, bloki rysunkowe, długopisy, ołówki, farby, kredki, flamastry, piórniki, plecak) a wszystko to - według zapewnień pracowników Zarządu PCK w Ropczycach – wystarczy aby wspomóc wszystkie rodziny potrzebujące pomocy w tak trudnym dla nich okresie. Największym optymizmem napawa fakt, że z roku na rok rośnie liczba osób chcących te działania wspierać. Największym zaangażowaniem wykazali się uczniowie pierwszych klas, za co im szczególnie dziękujemy. Oprócz opiekunów Szkolnego Koła PCK (Gabrieli Veith, Katarzyny Misiury-Grandy, Doroty Muchy, Moniki  Kubik) do akcji włączyły się również panie: Renata Kopala i Anna Gamracka. Zgromadzone artykuły zostały przekazane do Zarządu Rejonowego PCK, który rozda je najbardziej potrzebującym dzieciakom, aby ułatwić im szkolny „start”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Jednocześnie mamy nadzieję,
że kolejna akcja przyniesie jeszcze większe efekty.

Więcej informacji oraz zdjęć z akcji w lokalnej prasie i TV.

D. Mucha, G. Veith

Poprawiony: piątek, 28 września 2012 12:39