Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkolne dyktando PDF Drukuj Email
czwartek, 26 września 2013 18:14

Szkolne dyktando z języka polskiego.

Szkolne dyktando z języka polskiego to już tradycja w naszej szkole. W tym roku odbyło się 26 września w ramach Europejskiego Dnia Języków. Przystąpiło do niego 10 uczennic wytypowanych przez panie polonistki. Wyrazy takie jak: hyundai, chimeryczny, niezadługo, pięcioipółtygodniowy, rad nierad, żółtozielonych czy Joachim sprawiły problem nawet najlepiej piszącym uczennicom.

Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii Polskiej zdobyła Karolina Chmielowiec, uczennica klasy 1 TBL. Drugie miejsce zajęła Aneta Świder z klasy 1 TEM, na miejscu trzecim uplasowała się Mariola Knych z klasy 2 THT. Zwyciężczyniom gratulujemy. Szkoda, że z roku na rok zmniejsza się ilość młodzieży chętnej zmierzyć się z zawiłościami polskiej pisowni.
Cała trójka dziewczyn będzie reprezentowała naszą szkołę w Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp., gdzie tradycyjnie odbędzie się powiatowy etap konkursu.

Małgorzata Maroń

Poprawiony: czwartek, 26 września 2013 18:19