Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Urodziny Patrona PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2013 07:34

110  Rocznica Urodzin Patrona

W niedzielę 8 września 2013 r. przypadła 110-ta rocznica urodzin ks. dra Jana Zwierza – Patrona Zespołu Szkół. Jak co roku społeczność szkolna pamiętała o tym ważnym wydarzeniu.
9 września odbyły się w zespole Szkół imprezy poświęcone tej rocznicy. Na 1 lekcji odbył się uroczysty apel przed tablica pamiątkową wmurowaną na frontonie głównego budynku szkoły. Apel przeprowadziła klasa 3PP w obecności pana dyrektora Mariusza Pilcha
i nauczycieli Janiny Słodyczka i Ryszarda Kopciuszyńskiego. Po oddaniu honorów, zapalono znicz, przypomniano sylwetkę księdza Jana Zwierza i odmówiono modlitwę
w Jego intencji.

Dalsza część uroczystości poświęconych Patronowi odbyła się na 4 godzinie lekcyjnej. Młodzież Zespołu Szkół wysłuchała audycji przez radiowęzeł szkolny, przygotowanej przez młodzież z klas: 2PW, 3TEM i 3aLP pod kierunkiem nauczyciela historii pani Janiny Słodyczka.

Młodzież Zespołu Szkół zna osiągnięcia i życiorys swojego Patrona. Dbają o to nauczyciele na lekcjach wychowawczych i lekcjach historii, zabierając młodzież do Izby Patrona, na cmentarz, żeby pomodlić się przy grobie, czy śladem spacerów księdza Zwierza zatrzymać się przy Jego pomniku.

Innym wielkim wydarzeniem poświęconym Patronowi Zespołu Szkół jest Dzień Patrona organizowany w czerwcu. Wtedy jest to wielkie święto szkoły, na które już dziś zapraszamy społeczność szkolną i nie tylko.

Janina Słodyczka

Poprawiony: piątek, 18 października 2013 13:11