Dzis jest 25.06.2024, imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma
advert 1
advert 2
advert 3
Aktualności
Praktyki zawodowe w Hiszpanii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 marca 2022 10:49

Uczniowie Zwierza odbywają praktyki zawodowe w Hiszpanii
w ramach projektów Erasmus + i POWER VET „Poszerzaj horyzonty zawodowe”


Rok 2022 w Ropczyckim Zwierzu rozpoczął się bardzo intensywnie. Realizowane są tu dwa projektu mobilnościowe – „Empower you future trough Erasmus + work experience” oraz POWER VET „Poszerzaj horyzonty zawodowe”. W ramach tych dwóch przedsięwzięć odbędzie się w sumie 7 trzytygodniowych wyjazdów do Hiszpanii – gdzie łącznie 122 uczniów zdobędzie dodatkowe doświadczenia zawodowe.


Pierwszy wyjazd miał miejsce do Sewilli w terminie 30.01.2022 – 19. 02.2022 (Erasmus +). Kolejna grupa wyjechała do Malagi 26 lutego i wróciła 19 marca (POWER – VET)
W mobilności uczestniczyło odpowiednio 16 i 15 uczniów technikum w zawodach: technik ekonomista, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych i technik mechanik CNC oraz technik handlowiec.
Tym samym rozpoczęła się ich trzytygodniowa przygoda z zagranicznymi praktykami zawodowymi i hiszpańską kulturą.
Czas ten spędzali nie tylko na pracy, ale także na poznawaniu Andaluzji- regionu, w który zamieszkali oraz wycieczkach krajoznawczych.
Wszyscy uczestnicy mobilności pracowali w hiszpańskich przedsiębiorstwach których profil działalności jest zgodny z ich kierunkiem kształcenia.
Czas po praktykach wypełnia im zwiedzanie Sewilli i Malagi- najpiękniejszych miast południa Hiszpanii oraz spacery nad brzegiem morza. Grupy miały również możliwość zwiedzenia dwóch pięknych miast – pereł Andaluzji Granady i Rondy. Przepiękne widoki pozostawiły w pamięci niezapomniane wrażenia.
Ponadto uczniowie uczestniczyli w intensywnym kursie języka hiszpańskiego, który w ostatnim tygodniu zakończył się egzaminem.
Trzytygodniowe praktyki wszyscy uczniowie zaliczyli na ocenę celującą, a pracodawcy chwalili ich zaangażowanie i pracowitość. Podczas uroczystego podsumowania uczestnicy odebrali dokumenty oraz unijne certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności zawodowe i językowe.


Kolejne 5 grup uczniów rozpocznie swoją przygodę z Hiszpanią w kwietniu, maju i sierpniu 2022 roku. Z pewnością będzie to dla nich również niezapomniane przeżycie.
Całość zadania finansowana jest ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa, w ramach projektu ERASMUS + i POWER-VET Poszerzaj horyzonty zawodowe w projekcie Erasmus +. Projekty realizowane są równolegle a koordynatorami są Joanna Doroba i Agnieszka Kasprzyk.Agnieszka KasprzykPoprawiony: wtorek, 29 marca 2022 10:51
 
Koszty projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 grudnia 2021 13:10

Poprawiony: czwartek, 09 grudnia 2021 13:14