Dzis jest 14.07.2024, imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
advert 1
advert 2
advert 3
Strzelnica
Podpisanie umowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 października 2023 13:08

 

zobacz relacjię z podpisania umowy na strzelnicy:

 
Strzelnica w ZS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 14 stycznia 2023 13:52 


Zobacz film z nowej strzelnicy w Zespole Szkół

 

https://youtu.be/2ZEjtlr8Q-w

Poprawiony: wtorek, 17 stycznia 2023 13:59
 
O strzelnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 stycznia 2023 11:12

O STRZELNICY

 

Strzelnica utworzona została w ramach dofinansowania z Ministerstwa Obrony Narodowej - Konkursu Ministra Obrony Narodowej pn. „Strzelnica w powiecie 2022”. Całkowita wartość projektu wynosi około 155 tysięcy złotych.
Strzelnica zlokalizowana jest w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, w budynku hali widowiskowo-sportowej w Sali H2, przy ul. Konopnickiej 2.
Strzelnica umożliwia realizację nowej podstawy programowej w szkole średniej dla ponad 3100 uczniów z 5 powiatowych szkół ponadpodstawowych, uatrakcyjni zajęcia „Strzelca”, umożliwi lepszą organizację zajęć dla klas mundurowych w ZS Ropczyce.Projektowana strzelnica jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym, opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Przeznaczona jest dla osób powyżej 15 roku życia. Działa w oparciu o wirtualną rzeczywistość i wykorzystuje laserowe symulatory (repliki) broni wyposażone w urządzenia laserowe klasy I emitujace niewidzialną wiązkę światła wg normy PN-EN 60825-1:2014.


Przeznaczona jest do nauki i doskonalenia umiejętności w zakresie:


  • bezpiecznego posługiwania się bronią, w tym manualnej jej obsługi;
  • celowania z wykorzystaniem różnych rodzajów celowników mechanicznych i kolimatorów o „małych” powiększeniach;
  • ćwiczeń w obserwacji - wykryciu, rozpoznaniu i identyfikacji celów;
  • prowadzenia celnego ognia z różnych postaw, na różnych odległościach, w tym do celów ruchomych, ukazujących się, przy zmiennych warunkach oświetleniowych i ograniczonej widoczności;
  • wspólnego wykonywania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania.


Strzelnica umożliwia jednoczesne szkolenie od jednej do czterech osób (każda wyposażona w pistolet lub karabinek) zależnie od rozmiaru wyświetlanego obrazu; przygotowywane i realizowane ćwiczenia cechuje możliwość stopniowania trudności od prostych strzelań statycznych i dynamicznych uwzględniających stopień zaawansowania szkolonych do wykonywania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania uwzględniających między innymi: dynamiczne korygowanie punktu celowania ze zmianą odległości do celu i przy jego poruszaniu, strzelenie do celów ukazujących się w reżimach czasowych, strzelanie przy zmiennych warunkach oświetlenia oraz przy ograniczonej widoczności;

 

  • Strzelnica posiada wyposażenie i oprogramowanie do zautomatyzowanego, sieciowego zorganizowania strzelań (zawodów, rozgrywek strzeleckich) w ramach współzawodnictwa między użytkownikami tych samych urządzeń;
  • Strzelnica umożliwia rozwojową rozbudowę urządzenia o kolejne moduły poprzez łączenie, np. za pomocą sieci LAN, w celu rozszerzenia funkcjonalności szkoleniowej.


Zasada działania systemu opiera się na obserwacji ekranu przez kamerę i detekcji miejsca odbicia światła lasera wyemitowanego z modułu zamontowanego na broni treningowej. Analiza obrazu z kamery przeprowadzana jest przez odpowiednie moduły oprogramowania. Każde zarejestrowane przez kamerę trafienie w ekran rozpoczyna proces obliczania krzywej balistycznej lotu wirtualnego pocisku (zależnie od rodzaju broni i amunicji) oraz wygenerowanie jej w przestrzeni 3D, a następnie porównanie z celami 3D. Trafienia celu lub brak trafienia (uderzenie wirtualnego pocisku w ziemię) obrazowane są odpowiednio na ekranie.

Poprawiony: środa, 18 stycznia 2023 13:34
 
Regulamin strzelnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 stycznia 2023 11:06

REGULAMIN WIRTUALNEJ STRZELNICY


Wirtualna strzelnica przeznaczona jest do prowadzenia szkolenia strzeleckiego w oparciu o multimedialny, laserowy System szkolno-treningowy „POJEDYNEK” (SI-C) w zakresie nauki i doskonalenia umiejętności w bezpiecznym posługiwaniu się bronią oraz realizacji strzelań o urozmaiconym stopniu skomplikowania, na różnych wirtualnych odległościach, z postaw strzeleckich: leżąc, klęcząc, stojąc.
Strzelnica umożliwia prowadzenie ćwiczeń jednocześnie dla 4 strzelających z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej - karabinków i/lub pistoletów (laserowych symulatorów broni).


Czytaj całość