Dzis jest 28.09.2023, imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
PRZESZCZEP DAREM ŻYCIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 24 lutego 2023 11:40

W ramach współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Ropczycach 22 lutego młodzież z klasy 2 LG wysłuchała wykładu Wojewódzkiego Koordynatora Transplantacyjnego, specjalisty w anestezjologii intensywnej terapii pani Elżbiety Misztak na temat.: „Przeszczep darem życia”, który odbył się w siedzibie biblioteki.


Pani koordynator w niezwykle ciekawy sposób przedstawiła tematykę przeszczepiania narządów, począwszy od kwestii prawnych i religijnych a na metodach skończywszy. Wspomniała również o niebezpiecznym procederze handlu narządami. Ubarwiała swoją opowieść przykładami wziętymi ze swojej codziennej pracy. Wykład poszerzył wiedzę młodzieży i uwrażliwił na współczesne problemy związane z przedstawiona tematyką.
Dziękujemy za zaproszenie organizatorom tego ważnego wydarzenia: pani dyrektor Agnieszce Szeli i pani Grażynie Woźny.


tn_DSC_0648
tn_DSC_0657
tn_DSC_0658
tn_DSC_0673
1/4 


Poprawiony: piątek, 24 lutego 2023 11:48
 
„Wybrane problemy chemii” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 24 lutego 2023 11:00

XXIX Seminarium „Wybrane problemy chemii”

 

23 lutego 2023 r. w Sali Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego Politechniki Rzeszowskiej odbyło się XXIX Seminarium „Wybrane Problemy Chemii”. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach reprezentowali uczniowie: Martyna Kisiel, Izabela Ozga, Izabela Ziajor (kl. 4EK), Magdalena Grabowy (kl. 3PW), Justyna Jezuit (kl.3 EK), Mykola Kovtun (kl. 3 LG).
Otwarcie seminarium nastąpiło o godz. 900. Licznie przybyłych na to spotkanie uczniów szkół ponadpodstawowych, zainteresowanych rozwijaniem i pogłębianiem wiedzy z zakresu współczesnej chemii wraz z opiekunami powitała prodziekan Wydziału Chemicznego – dr inż. Dorota Głowacz - Czerwonka.


Seminarium składało się z części konferencyjnej i ćwiczeniowej.
Pierwszy wykład, poprowadzony przez pana dr hab. inż. prof. PRz Łukasza UramaThe future is now, Old Man” – biofarmaceutyki teraźniejszości, dotyczył zastosowania biotechnologii w produkcji leków. Część konferencyjną zakończył wykład „Kompozyty polimerowe – nowoczesne materiały konstrukcyjne” pana dr inż. Rafała Oliwy.


W drugiej części Seminarium uczniowie uczestniczyli w pokazach dotyczących „Wodoru i innych źródeł czystej energii” przygotowanych przez pana dr inż. Tomasza Pacześniaka oraz w widowiskowych pokazach chemicznych przeprowadzonych przez studentów Koła Naukowego Studentów Chemii "Esprit".
Organizatorami Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” byli: Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie oraz Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego.Katarzyna Piękoś

Poprawiony: piątek, 24 lutego 2023 11:36
 
21 lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 23 lutego 2023 08:21

21 lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 

Konkurs polonistyczny z okazji MDJO został zorganizowany w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza już po raz piętnasty. Polonistki, p. Grażyna Szypuła i p. Małgorzata Maroń, zaprosiły młodzież do rywalizacji w kilku kategoriach: Znam język ojczysty, Czytam, bo lubię!, Poznaję twórczość Wisławy Szymborskiej.


21 lutego 58 uczniów sprawdzało swoją znajomość zasad poprawności językowej w trakcie rozwiązywania testu. W tej konkurencji zwycięzcami okazali się uczniowie: Izabela Ziajor, Mikołaj Matłok i Michał Lis.
Kolejnego dnia odbyła się impreza finałowa, podczas której publiczność miała okazję wysłuchać osób przedstawiających wybrane książki i recytujących wiersze. Najlepsze recenzje wygłosili uczniowie, którzy potrafili zainteresować słuchaczy, w ciekawy sposób dzieląc się swoimi czytelniczymi pasjami: Patrycja Krzemień, Martyna Szczęch i Dawid Ochał.


Druga część konkursu została poświęcona twórczości Wisławy Szymborskiej – patronki roku 2023.
Młodzież zaprezentowała swoje uzdolnienia plastyczne. Aż 26 osób wykonało ilustracje zainspirowane wierszami Noblistki. Jury nagrodziło prace: Karoliny Sobusik, Zuzanny Marciniec, Kacpra Bieszczada oraz Wiktorii Kurowskiej.
9 osób podjęło się recytacji wybranych utworów Wisławy Szymborskiej. W tej kategorii zwyciężyły uczennice: Amelia Doroba, Nikola Kujda i Rebecca Cataldo.
Serdecznie gratulujemy laureatom. Dziękujemy Radzie Rodziców i p. Karolowi Zagórskiemu za przekazanie nagród rzeczowych. Składamy także podziękowania panu dyrektorowi Krzysztofowi Klimkowi i jury – p. Renacie Tobiasz i p. Annie Kędzior - za współpracę.


Język polski jest naszym wspólnym dobrem narodowym, chronionym przez przepisy odpowiedniej ustawy. To jednak nie wystarczy, jeśli my sami na co dzień nie zadbamy o piękno i poprawność polszczyzny. Zwracajmy uwagę na sposób wypowiadania się, unikajmy błędów, wulgaryzmów i uproszczeń. Poznawajmy nasz język, ponieważ umiejętne korzystanie z jego bogactwa pozwoli nam wyrazić nasze myśli, pragnienia i uczucia, a także zrozumieć innych ludzi.

 

tn_DJO 1, 22.02.23
tn_DJO 10, 22.02.23
tn_DJO 11, 22.02.23
tn_DJO 14, 22.02.23
tn_DJO 17, 22.02.23
tn_DJO 20, 22.02.23
tn_DJO 22, 22.02.23
tn_DJO 25, 22.02.23
tn_DJO 27, 22.02.23
tn_DJO 3, 22.02.23
tn_DJO 30, 22.02.23
tn_DJO 34, 22.02.23
tn_DJO 40, 22.02.23
tn_DJO 5, 22.02.23
tn_DJO 8, 22.02.23
tn_DSC01808
tn_DSC01885
01/17 Poprawiony: poniedziałek, 27 lutego 2023 12:56
 
Wyroby azbestowe w budownictwie - szkolenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 lutego 2023 11:48

Wyroby azbestowe w budownictwie ciągle naszym wrogiem.

 

W dniach 7-9 luty 2023r. w Zespole Szkół im ks. dra Jana Zwierza odbyło się szkolenie „W zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przy zabezpieczaniu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest oraz ich bezpiecznego użytkowania dla uczniów szkół średnich, kształcących w zawodach związanych z budownictwem” organizowane przez Główny Instytut Górnictwa.
Ogólnopolskie przedsięwzięcie było realizowane na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Technologii ze środków Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032.
W naszej szkole już po raz drugi gościliśmy Państwa z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach-Centrum Rozwoju Kompetencji szkoleń stacjonarnych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości w zakresie bezpiecznego postępowania z wyrobami posiadającymi azbest.


Po raz pierwszy zajęcia poświęcone tej tematyce odbyły się we wrześniu 2021r. i uczestniczyli w nich uczniowie wszystkich klas Technikum Budowlanego. W obecnej edycji brali udział uczniowie I i II klasy Technika Robót Wykończeniowych. Zajęcia odbywały się w trybie stacjonarnym z wykorzystaniem sprzętu do Wirtualnej Rzeczywistości.
Szkolenie zakończyło się egzaminem sprawdzającym, po zdaniu którego uczniowie otrzymają zaświadczenia uprawniające do pracy z tym szkodliwym materiałem i było ono bezpłatne.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczniowie chętnie zadawali pytania. Podczas ćwiczeń aktywnie pracowali, a dzięki zastosowanej technologii mieli możliwość wykonać prace z wyrobami niebezpiecznymi w sposób niezagrażający zdrowiu.

 

zobacz zdjęcia

zobacz film


Opracowała:
Agnieszka Róg

Poprawiony: wtorek, 21 lutego 2023 11:59
 
XI Warsztaty Przyrodnicze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 lutego 2023 08:19

XI Warsztaty Przyrodnicze w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

 

W dniu 14 lutego 2023 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyły się XI Warsztaty Przyrodnicze dla Szkół Podstawowych. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie i opiekunowie z trzynastu szkół podstawowych z powiatu ropczycko – sędziszowskiego i okolic – łącznie 60 uczestników.


W Warsztatach uczestniczyli uczniowie:

Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej z opiekunem panią Barbarą Wiktor
Szkoły Podstawowej w Paszczynie z opiekunem panią Agnieszką Cieślik
Szkoły Podstawowej w Szkodnej z opiekunem panią Agnieszką Drozd
Szkoły Podstawowej nr 4 w Sędziszowie Małopolskim z opiekunem panią Jolantą Skórą
Szkoły Podstawowej w Stobiernej z opiekunem panią Bożeną Sztogrin
Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach z opiekunem panią Anną Waszczuk
Szkoły Podstawowej w Bystrzycy
Szkoły Podstawowej w Iwierzycach
Szkoły Podstawowej w Olchowej z opiekunem panią Jolantą Franczyk
Szkoły Podstawowej w Lubzinie z opiekunem panią Grażyną Tyrańską
Szkoły Podstawowej w Krzywej z opiekunem panią Joanną Dyło
Szkoły Podstawowej w Klęczanach z opiekunem panią Joanną Birkowską
Szkoły Podstawowej w Ociece z opiekunem panem Karolem Świniuchem


Zebranych powitał Wicedyrektor Zespołu Szkół pan Krzysztof Klimek oraz organizatorzy - nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół.
Pan Wicedyrektor wręczył także pamiątkowe dyplomy i nagrody uczniom Zespołu Szkół, którzy zostali wyróżnieni w etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej oraz i II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Chemicznej.


 

tn_1
tn_2(2)
tn_3(2)
tn_4
tn_5(1)
tn_6
tn_7
tn_8
tn_9
1/9 


Poprawiony: poniedziałek, 20 lutego 2023 08:49
Więcej…
 
Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej Dziewcząt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 lutego 2023 10:36

Podczas dzisiejszego turnieju w piłce nożnej halowej dziewcząt wyłoniliśmy Mistrza Szkoły, którym została klasa 3 PW w składzie: Magdalena Grabowy, Martyna Busz, Emilia Koczanowska, Amelia Rojek, Magdalena Cabaj, Eliza Potwora oraz Marlena Rusin.


Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej wśród dziewcząt, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych- gra fair-play oraz wyłonienie mistrza szkoły.
Klasy rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”, co dało końcową klasyfikację:


1 miejsce- 3PW
2 miejsce- 1PW
3 miejsce- 2PW
4 miejsce- 1F
5 miejsce- 3LG
6 miejsce- 1LG


Sędziami zawodów byli uczniowie klasy 3LG: Szymon Kłak, Wojciech Cielec, Bartosz Łuszcz i Jakub Świątek.


tn_1
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5
tn_6
tn_7
tn_8
tn_9
tn_91
tn_92
tn_93
tn_94
tn_95
tn_96
tn_97
01/16 


Poprawiony: sobota, 18 lutego 2023 10:51
 
Rejonowa Licealiada w tenisie stołowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 lutego 2023 08:51

Kolejny sukces odnieśli dzisiaj nasi tenisiści stołowi w Mielcu na Rejonowej Licealiadzie. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli drugie miejsca awansując tym samym do rozgrywek wojewódzkich.
W składzie zwycięskich drużyn zagrali: Katarzyna Królikowska, Alicja Skóra, Ilona Cholewa, Hubert Kośkiewicz, Evgenij Kozakov i Mikołaj Bachórz.

Wyniki końcowe:
Chłopcy:

1. LO Ropczyce
2. ZS Ropczyce
3. ZSZ nr 1 Dębica
4. ZS nr 2 Dębica
5-6. II LO Mielec
ZST Kolbuszowa
7-8. ZSE Mielec
ZS Agr-Ek Werynia

Dziewczęta:
1. LO Ropczyce
2. ZS Ropczyce
3. ZSE Dębica
4. ZSZ Pustków
5-6. ZST Mielec
ZST Kolbuszowa
7-8. LO Kolbuszow
ZSE Mielec
tn_1
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5
1/5 

Poprawiony: środa, 15 lutego 2023 09:22
 
XI Warsztaty Przyrodnicze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 stycznia 2023 12:00


Serdecznie zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w XI Warsztatach Przyrodniczych dla Szkół Podstawowych, które odbędą się w dniu 14 lutego 2023 r.(wtorek) od godz. 9:00 w auli Zespołu Szkół, ul. Mickiewicza 14.
Ideą warsztatów jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych, języka angielskiego oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów.
Szczegółowe informacje na temat Warsztatów znajdują się w załączonym Regulaminie.


Zapraszamy do wzięcia udziału w tej imprezie. Mamy nadzieję, że spotka się ona z zainteresowaniem i przychylnością uczniów oraz nauczycieli.


zobacz regulamin warsztatów


Organizatorzy: Renata Kopala, Katarzyna Nieroda, Katarzyna Piękoś,
Agnieszka Róg, Bartłomiej Dudka

Poprawiony: środa, 25 stycznia 2023 12:10
 
XXII KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 stycznia 2023 13:26

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. (…)
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

Św. Matka Teresa z Kalkuty

 

W dniu 12 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Koncert miał na celu podtrzymanie polskich tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności artystycznych młodzieży. Młodzież z Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem ks. Jerzego Maciąga przygotowała program artystyczny. Społeczność Zespołu Szkół wysłuchała wiele pięknych, znanych kolęd, m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Cicha noc”. Wybrzmiały też mniej znane, ale równie piękne pastorałki. Wiele wzruszeń dostarczyła również zaśpiewana „Kolęda dla nieobecnych” skomponowana przez Zbigniewa Preisnera. Młodzież chętnie słuchała tych utworów, jednocześnie włączając się we wspólny śpiew, który przeplatany był wymownymi tekstami prezentowanymi przez Karolinę Sobusik i Patrycję Krzemień z kl. 2LG.

 

1
2
3
1/3 


Składamy podziękowania:


*Dyrekcji Zespołu Szkół za pomoc logistyczną i organizacyjną,
*uczestnikom za piękny śpiew i występy,
*wszystkim zaangażowanym w organizację i przygotowanie koncertu.


Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

Poprawiony: środa, 18 stycznia 2023 13:33
 
Licealiada - siatkówka dziewcząt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 14 stycznia 2023 13:31

kliknij aby powiększyć


 

tn_IMG-20230113-WA0011
tn_IMG-20230113-WA0012
tn_IMG-20230113-WA0013
tn_IMG-20230113-WA0014
tn_IMG-20230113-WA0015
tn_IMG-20230113-WA0016
1/6 


Poprawiony: sobota, 14 stycznia 2023 13:48
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 94

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 

Pracownie w ZS