Dzis jest 30.11.2023, imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Konkurs wiedzy historycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 marca 2023 08:28

Konkurs wiedzy historycznej z okazji 160 rocznicy
wybuchu powstania styczniowego.


Powstanie styczniowe jest jednym z ważniejszych symboli walki Polaków o niepodległość. Na wiele pokoleń umocniło ono patriotyczne postawy i poczucie jedności narodowej. Do jego tradycji odwoływano się w kolejnych dziesięcioleciach niewoli, zaborów, okupacji, reżimów. Lokalizacje bitew oraz mogiły powstańców stanowiły ważne miejsca pamięci lokalnych społeczności. Weterani walk cieszyli się szacunkiem jako bohaterowie narodowi. Po 1918 r., w odrodzonej II RP, kult powstańców styczniowych był szeroko propagowany m.in. przez Józefa Piłsudskiego. Do tradycji powstańczego państwa podziemnego odwoływali się także twórcy polskich organizacji konspiracyjnych w czasie II wojny światowej.


Pamięć największego z powstań narodowowyzwoleńczych uczczono również w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach. W 160 rocznicę jego wybuchu odbył się konkurs wiedzy historycznej. Uczniowie szkoły wykazali się znajomością materiału historycznego dotyczącego przyczyn, przebiegu, a także bezpośrednich następstw zrywu powstańczego z lat 1863 - 1864. Ponadto mieli okazję do poznania lokalnych miejsc upamiętniających bohaterów walk o niepodległość np. Krzyża-Pomnika Powstania Styczniowego oraz Ofiar Komunizmu, Wąwozu Powstańców Styczniowych wraz ze ścieżką edukacyjno-przyrodniczą z terenu Ropczyc. Powyższe materiały edukacyjne posłużyły do przygotowania testu, którego to rozwiązania podjęli się uczestnicy konkursu.

 


Do testu przystąpiło 46 uczniów naszej szkoły, poziom był bardzo wyrównany, a o miejscach na podium zadecydowały minimalne różnice.
Zwycięzcą konkursu został uczeń kl. 1F Mikołaj Matłok. Drugie miejsce zdobyła Karolina Sobusik z kl. 2LG, a trzecie Kacper Grabiec z kl. 4BO. Nagrodę specjalną dla najlepszego obcokrajowca otrzymał Yauheni Kazakou z kl. 4THT. Wszystkim uczestnikom konkursu należą się gratulacje 
i podziękowania za trud włożony w przygotowanie do konkursu oraz uczczenie tak ważnej rocznicy historycznej. Nagrody rzeczowe w konkursie zostały ufundowane przez organizatora, nauczyciela historii Bartłomieja Wiktora.

Poprawiony: poniedziałek, 20 marca 2023 08:54
 
Dni Otwarte 2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 marca 2023 20:45

 

kliknij aby powiększyć

 
Olimpiada Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 marca 2023 08:18

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznymi proprzedsiębiorczym charakterze, która posiada status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.
Rokrocznie uczniowie Zespołu Szkół wchodzą w szranki z uczniami szkół średnich z całego kraju. W tegorocznej edycji do etapu okręgowego zakwalifikowało się 6 uczennic z klasy 3 technikum ekonomicznego: Kornelia Berlik, Gabriela Rusin, Dagmara Totoń, Faustyna Budzik, Sandra Śliwa i Martyna Sikora.


 

Uczennice wraz z opiekunem w dniu 2 marca 2023 roku uczestniczyły w eliminacjach okręgowych w Krakowie. Należy pogratulować dziewczynom, osiągniętych wysokich wyników.
Uczestnictwo w Olimpiadzie Przedsiębiorczości, rokrocznie pozwala na wzbogacenie uczniów w wiedzę teoretyczną i praktyczną, a biblioteki szkolnej o nowe pozycje książkowe. W tym roku nasza Szkoła otrzymała kolejne książki o tematyce ekonomicznej.

Gratulujemy.

Poprawiony: poniedziałek, 13 marca 2023 08:26
 
Krwiodawstwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 marca 2023 10:05

Poprawiony: niedziela, 12 marca 2023 10:06
 
WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W BOGUCHWALE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 marca 2023 20:03

WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W BOGUCHWALE


Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Boguchwale oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.


Kliknij aby powiększyć

Poprawiony: czwartek, 09 marca 2023 20:41
Więcej…
 
Zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 marca 2023 09:46

Udział uczniów Zespołu Szkół w zajęciach prowadzonych
przez pracowników

Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego

 

W dniu 6 marca 2023 r. grupa 42 uczniów Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach uczestniczyła w zajęciach dla szkół ponadpodstawowych organizowanych przez pracowników Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Uniwersytet Rzeszowski realizuje program współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, w ramach którego oferuje wsparcie merytoryczne, organizacyjne oraz możliwość udziału uczniów i nauczycieli w specjalnie organizowanych spotkaniach o charakterze dydaktycznym i badawczym. Harmonogram zajęć przygotowanych dla uczniów Zespołu Szkół obejmował:

 

  • wykład „Botanika w sądownictwie”, który poprowadziła pani prof. dr hab. Idalia Kasprzyk. Podczas wykładu wyjaśniła, co może być uznane za dowód w sprawie sądowej oraz jak należy zbierać roślinny materiał dowodowy, aby był uznany w procesie sądowym. Uczniowie poznali rośliny i grzyby trujące występujące w Polsce i skutki działania ich trucizn. Pani profesor odpowiedziała na pytanie dlaczego pyłek roślin i okrzemki są dobrym materiałem dowodowym. Przedstawiła najciekawsze sprawy sądowe, w których materiał roślinny był kluczowym dowodem sądowym.
  • wykład pani prof. dr hab. Zofii Sokołowicz - „Zwykłe jajko - „niezwykłe”!, w którym wyjaśniła, że jajo jest „kapsułą życia”, można z niego pozyskać związki biologicznie czynne oraz zaprojektować zawartość składników odżywczych.
  • warsztaty oraz prezentację tematyki badawczej Zakładu Produkcji Zwierzęcej i Oceny Produktów Drobiarskich pn. „Jajko „niezwykłe”! Zajęcia poprowadziły dr inż. Anna Augustyńska-Prejsnar oraz dr inż. Małgorzata Ormian.


Posumowaniem zajęć było przedstawienie przez pana dr inż. Pawła Hanusa oferty edukacyjnej Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego.


Renata Kopala
Katarzyna Piękoś

Poprawiony: środa, 08 marca 2023 10:01
 
Festiwal Kultur Słowiańskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 marca 2023 11:19

Potrójny sukces naszych uczniów na Festiwalu Kultur Słowiańskich

 

W dniach 2-3 marca 2023 r. w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się Festiwal Języków i Kultur Słowiańskich.
Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa- Konrad Fijołek, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie -Artem Walach oraz Konsul Honorowa Niemiec w Rzeszowie-
dr Agnieszka Buk.


Celem Festiwalu były: popularyzacja dorobku kulturowego i cywilizacyjnego krajów słowiańskich, rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania językami słowiańskimi, motywowanie ich do nauki języków obcych, integracja młodzieży województwa podkarpackiego oraz prowadzenie szerokiej współpracy Instytutu Neofilologii ze szkołami.
W programie znalazły się wykłady („Języki słowiańskie dawniej i dziś” i „Ukraina – kultura i obyczaje”), konkursy językowe (online), konkurs piosenki słowiańskiej, seminarium dla nauczycieli, degustacja potraw kuchni słowiańskich oraz koncert muzyki słowiańskiej połączony z kiermaszem rękodzieła i wystawą malarstwa.

Poprawiony: poniedziałek, 06 marca 2023 12:01
Więcej…
 
„Poznaj swoje prawa w pracy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 03 marca 2023 08:23


Zespół Szkół ponownie w FINALE
Brawa dla naszej uczennicy Izabeli Ozga z klasy IV technikum ekonomicznego

 

Już po raz drugi znalazła się w trójce laureatek, które będą reprezentować Podkarpacie w zawodach centralnych ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.
2 marca 2023 r. w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, już po raz dziesiąty, odbył się regionalny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, popularyzujący wiedzę z zakresu ochrony pracy, bezpieczeństwa, higieny pracy i legalności zatrudnienia..
Uczestnicy konkursu, przedstawiciele szkół średnich wyłonieni w eliminacjach szkolnych, zmierzyli się z testem obejmujący zagadnienia z zakresu praw i obowiązków pracodawcy, pracownika, ubezpieczeń społecznych, wynagrodzeń i wielu innych.


W X edycji naszą szkołę reprezentowały, na najwyższym poziomie; Izabela Ozga z klasy IV technikum ekonomicznego i Patrycja Mik z klasy IV technikum budownictwa.
Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza znowu górą, Iza była bezkonkurencyjna.

Czekają ją teraz najtrudniejsze zmagania, w Warszawie, podczas etapu centralnego.
Gratulujemy wspaniałym dziewczynom ze Zwierza i będziemy kibicować Izie w zmaganiach z laureatami z całej Polski.

 

tn_1_wynik
tn_2_wynik
tn_3_wynik
tn_4_wynik
tn_5_wynik
tn_7_wynik
tn_8_wynik
1/7 Koordynator konkursu Aldona Majewska Dudek

Poprawiony: poniedziałek, 06 marca 2023 09:38
 
Stop nałogom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 03 marca 2023 08:10

Nie dajmy się nałogom

 

28 lutego gościliśmy w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza osoby należące do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Dębicy: panią Wiesię, pana Adama i pana Rafała. Krucjata jest ruchem jednoczącym ludzi, którzy w duchu Ewangelii podejmują służbę mającą na celu ratowanie godności człowieka zniewolonego przez nałogi: alkoholizm, narkomanię, nikotynizm i inne. Została ona powołana przez ks. Franciszka Blachnickiego w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Jana Pawła II do Polaków:


Proszę, abyście się przeciwstawiali wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co z czasem może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich Chrystusowego Kościoła.


W spotkaniach uczestniczyła młodzież wszystkich pierwszych klas. Pani Wiesława rozpoczynała każdą z prelekcji od przedstawienia skali problemu alkoholizmu i współuzależnienia, a kończyła na syndromie FAS, czyli nieodwracalnych zaburzeniach u płodu spowodowanych działaniem etanolu. Panowie: Rafał i Adam opowiadali o swoich przeżyciach: o trudnej drodze od nałogu do trzeźwości. Obaj podkreślili, że dają świadectwo, aby innych przestrzec przed popełnieniem podobnych błędów. Goście udostępnili też materiały, m.in. ulotki dotyczące miejsc, w których można szukać pomocy dla siebie i bliskich.

 

tn_1677666990881
tn_1677666990895
tn_1677666990908
tn_1677666990918
tn_1677666990928
tn_1677666990939
1/6 


Organizatorzy: Dorota Mucha, Agnieszka Rymut, Marcelina Mycek i Urszula Pająk serdecznie dziękują gościom za poświęcony czas oraz wysiłek włożony w spotkanie z młodzieżą.

Poprawiony: piątek, 03 marca 2023 08:18
 
Ćwierćfinał Wojewódzki w Piłce Siatkowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 26 lutego 2023 11:43

W dniu 24 – II – 2023r. na hali widowiskowo – sportowej przy Zespole Szkół im. ks. Jana Zwierza w Ropczycach odbył się Ćwierćfinał Wojewódzki w Piłce Siatkowej Chłopców. Ćwierćfinał rozpoczął się o godz. 900 i został rozegrany system rozgrywek - "każdy z każdym” do 2-ch setów wygranych.

Mecze Ćwierćfinałów Wojewódzkich w Piłce Siatkowej Chłopców sędziował - sędzia Pan Piotr Świder.

Ćwierćfinale wzięło udział 4 zespoły:


Zespół Szkół im.ks. Jana Zwierza w Ropczycach
Zespół Szkół nr 2 w Dębicy
Zespół Szkół Technicznych w Mielcu
Zespoł Szkół w Kolbuszowej


Rozgrywki odbywały się na wysokim poziomie z zaciętą i sportowa rywalizacją, walcząc o każdy punkt. Po wygranej naszej drużyny z optymizmem patrzymy na dalsze sukcesy na szczeblu półfinałów. Upominki oraz dyplomy zawodnikom za zajecie poszczególnych miejsc wręczył Pan Dyrektor Mariusz Pilch.

Wynik końcowy Ćwierćfinału Wojewódzkiego Piłka Siatkowa Chłopców:

I miejsce – ZS Ropczyce
II miejsce – ZS nr 2 w Dębicy
III miejsce – ZST Mielec
IV miejsce – ZS Kolbuszowa

Nasza drużyna ZS Ropczyce po zajęciu I miejsca zakwalifikowała się do dalszego etapu rozgrywek.

 

10_wynik
11_wynik
12_wynik
13_wynik
14_wynik
15_wynik
16_wynik
17_wynik
1_wynik
2_wynik
3_wynik
4_wynik
5_wynik
6_wynik
7_wynik
8_wynik
9_wynik
01/17 Organizatorzy.

Poprawiony: niedziela, 26 lutego 2023 11:57
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 98

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 234 gości 

Pracownie w ZS