Dzis jest 25.06.2024, imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 kwietnia 2015 19:56

Konkurs Fotograficzny z KULTURKĄ


UWAGA! UWAGA!
W marcu uczniowie naszej szkoły z profilu FOTOTECHNIK wzięli udział w konkursie fotograficznym na kulturalne zdjęcie. Konkurs został zorganizowany przez Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Krośnie.
Jury wybrało pięć finałowych fotografii, które powalczą o nagrodę główną. Wśród finałowych zdjęć, jedno należy do naszej uczennicy.
Poniżej prezentujemy finałowe zdjęcie.
Zdjęcie nr 4 – autor: Aneta Bochnak


Zapraszamy i zachęcamy do głosowania na naszą zdolną Panią fotograf.
Nagrodę internautów otrzyma autor zdjęcia, które zdobędzie najwięcej głosów za pomocą funkcji ‘lubię to’ (polubień) na portalu społecznościowym Facebook. Głosowanie trwa do 20 kwietnia.

Udostępniajcie! Głosujcie! Niech wygra najlepszy!
1Lajk=1Głos

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.806472139401254.1073741901.169589913089483&type=1

 

Ryszard Kopciuszyński

Poprawiony: wtorek, 14 kwietnia 2015 21:33
 
Zainteresowania czytelnicze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 kwietnia 2015 11:08

Ogólnopolskie Wybory Książek   


Nasza Biblioteka przystąpiła do akcji zorganizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole” oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich pod patronatem Minister Edukacji Narodowej. Celem Ogólnopolskich Wyborów Książek jest poznanie i rozpowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych, dostosowanie księgozbioru bibliotek szkolnych do zainteresowań uczniów i promocja czytelnictwa.

Badania ankietowe przeprowadzono w marcu wśród uczniów naszej szkoły, których zadaniem było wypełnienie karty do głosowania i wpisanie od 1 do 3 tytułów najciekawszych książek, które przeczytali w ostatnim czasie i które poleciliby swoim kolegom.


czytaj całośćPoprawiony: środa, 08 kwietnia 2015 11:34
 
Wielkanoc 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 04 kwietnia 2015 09:24
 
XXVII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 kwietnia 2015 11:18

LOVE ME TENDER


24 marca 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się XXVII  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER.
W konkursie wzięło udział 72 wokalistów. Uczestnicy śpiewali piosenki w języku angielskim,   francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, niemieckim, włoskim oraz greckim.
Naszą szkołę reprezentowały Monika Zagaja (uczennica klasy 2 Technikum - technik hotelarstwa), oraz Adrianna Noga (uczennica klasy 1 Technikum - technik logistyk). Monika - zaśpiewała piosenkę „Słońce” w języku rosyjskim, zaś Adrianna - "Only Hope"
w języku angielskim. Uczennice do konkursu przygotowały nauczycielki języków obcych - Anita Bieniasz i Olga Jaracz.


Poprawiony: środa, 01 kwietnia 2015 11:45
Więcej…
 
Olimpiada budowlana PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 kwietnia 2015 06:47

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH


07 marca 2015r. w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie odbyła się XXVIII edycja zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach reprezentowali uczniowie III i IV klasy Technikum Budowlanego: Ptaszek Sławomir, Irzyk Tomasz wraz z nauczycielem prowadzącym mgr inż. Agnieszką Róg.
Nasza szkoła już po raz piąty przystąpiła do OWiUB.
Otwarcie Olimpiady nastąpiło o godz. 900. Przybyłych z 20 szkół uczniów i opiekunów oraz członków komisji powitał Pełnomocnik Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy
i Umiejętności Budowlanych Pan Ryszard Daniel. Przedstawił  skład komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem olimpiady.

W dalszej części członkowie komisji wygłosili krótkie przemówienia, po czym przedstawiciele opiekunów sprawdzili oryginalność prac i rozpoczęła się pierwsza część olimpiady.
Całość  zawodów składa się z dwóch części trwających po 120 minut.
Sześciu najlepszych uczniów wyłonionych z pośród uczestników zawodów okręgowych weźmie udział w eliminacjach centralnych, które w tym roku odbędą się w Warszawie.


czytaj całość

Poprawiony: środa, 01 kwietnia 2015 06:53
 
Najpiękniejsza pisanka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 31 marca 2015 18:08

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ ROZSTRZYGNIĘTY


30 kwietnia w naszej szkole zostało przeprowadzone głosowanie na najpiękniejszą pisankę wykonaną dowolną techniką. Prace uczniów zostały ocenione przez Dyrekcję, nauczycieli, pracowników administracji oraz uczniów. I miejsce zajęła pisanka wykonana przez uczennicę kl. 1TEF – Jessicę Żurek, II miejsce zajęła pisanka Oliwii Szymańskiej z kl. 1PW i III miejsce pisanka Sandry Drzystek z kl. 4 TEM. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy zdolności artystycznych. Serdeczne podziękowania również dla uczniów kl. 1 TEF za przeprowadzenie głosowania – Natalii Kryla, Natalii Maciejko, Gabrieli Pluta, Karolowi Sędłak. Pięknie wykonane pisanki wprowadziły nas
w szczególny nastrój Świąt Wielkanocnych dlatego z tej okazji wszystkim życzymy Wesołego Alleluja.


    Agata Marciniec

 


Prace uczniów

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2015 09:03
Więcej…
 
Prawa w pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 marca 2015 07:58

Konkurs pn.:"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY"


W Zespole Szkół im ks. dra Jana Zwierza 11 grudnia 2014 roku został przeprowadzony po raz drugi etap szkolny ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy".
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W konkursie uczestniczyło czternastu uczniów.

Klasę III TB reprezentowali:  Napora Agata, Czekajski Mateusz, Fryz Bartłomiej, Ptaszek Sławek.
Klasę III TFO reprezentowali: Kobos Arkadiusz, Kozek Kewin,
Klasę III TEH reprezentowali: Kaznecka Justyna, Klimek Justyna, Malska Joanna, Ocytko Adrianna, Pacocha Justyna, Siwiec Alicja, Świerad Klaudia, Partyka Wojciech.

Poprawiony: poniedziałek, 30 marca 2015 08:03
Więcej…
 
Targi szkół ponadgimnazjalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2015 11:52

ZWIERZ PREZENTUJE SWOJE MOŻLIWOŚCI


24 marca 2015 r. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza przedstawił swoją atrakcyjną ofertę kształcenia na targach szkół ponadgimnazjalnych organizowanych w Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej. Nasza młodzież zapoznała gimnazjalistów z kierun-
kami kształcenia i tajnikami zawodów, jakie proponuje ropczycki Zwierz. Uczniowie gimnazjum mieli okazję przekonać się, czy do twarzy im w stroju strażackim, mogli uczestniczyć w sesji zdjęciowej i otrzymać kalendarz ze sobą w roli głównej, mieli możliwość obejrzenia wybranych elementów sprzętu używanego w naszej szkole na poszczególnych zajęciach, a także wzięcia udziału w specjalnej grze zawodowej oraz konkursie wiedzy o Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza i wygrania nagród „sygnowanych” przez Zwierza. Przygotowaliśmy również dla wszystkich odwiedzających nasze stanowisko mnóstwo różnego rodzaju przekąsek. Mamy nadzieję, że pomogliśmy gimnazjalistom podjąć decyzję dotyczącą dalszego etapu kształcenia i że zobaczymy się
z nimi już we wrześniu – tym razem „u nas” Smile


Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i serdeczne przyjęcie, a naszej niezawodnej młodzieży za wsparcie w przygotowaniu wyjazdu i wzorowe reprezentowanie szkoły podczas imprezy Smile

tn_grupowe
tn_IMG_9174
tn_IMG_9180
tn_IMG_9187
tn_IMG_9189
tn_IMG_9194
tn_IMG_9198
1/7 


Diana Dumara
Renata Dumara

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 11:57
 
Profilaktyka zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2015 08:26

Profilaktyka zdrowia zawsze była ważnym zadaniem realizowanym w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, dlatego też Zespół Promocji Zdrowia zorganizował 20.03.2015r. juz po raz kolejny - VIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem : „STOP NARKOTYKOM - BEZPIECZNE DORASTANIE''.

 
Eliminacje składały się z dwóch części: części teoretycznej ,w której wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 4 oraz uczniowie naszej szkoły jak również z części konkursowej, w której uczniowie mieli przygotować plakat wykonany dowolną techniką, ukazujący negatywny wpływ narkotyków na organizm.


Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 08:55
Więcej…
 
Dzień św. Patryka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 marca 2015 11:07

„KAŻDY CHCE BYĆ IRLANDCZYKIEM W DNIU ŚW. PATRYKA”


Tradycją w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza stało się już świętowanie najzieleńszego w roku święta, czyli Dnia Św. Patryka. Pełni wiosennej energii, przystąpiliśmy do celebrowania święta przypominającego nam dokonania tej niezwykle ważnej dla kościoła katolickiego postaci, jaką był biskup i misjonarz – św. Patryk.  Dzień Św. Patryka to nie tylko religijna zaduma towarzysząca mszom i procesjom, ale również radosne pochody i festyny, koncerty, występy taneczne i spektakle teatralne odbywające się zarówno w Irlandii, jak i w wielu europejskich, amerykańskich i australijskich miastach. Obchody Dnia Św. Patryka to doskonałe połączenie uroczystości o wymiarze religijnym z typowo świeckim świętowaniem. Organizowane w tym czasie imprezy stanowią świetną okazję do poznania bogatej historii i kultury Irlandczyków.
W naszej szkole z okazji tegoż święta młodzież miała szansę wykazać się swoją wiedzą
i zdolnościami plastycznymi dotyczącymi Irlandii i Dnia Św. Patryka, przystępując do konkursu wiedzy lub konkursu plastycznego.


Poprawiony: środa, 25 marca 2015 11:17
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 92 z 108

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 196 gości 

Pracownie w ZS