Dzis jest 26.08.2019, imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Niezwykłe spotkanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 09 maja 2014 18:37

Niezwykłe spotkanie30 kwietnia gościliśmy w murach Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza niezwykłych ludzi -  członków grupy Anonimowych Alkoholików. W preambule wspólnoty AA czytamy:  „Naszym celem jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu”. Ale najważniejsze to ustrzec innych przed popełnieniem podobnego błędu - zwłaszcza bardzo młodych ludzi, którzy szukając wrażeń, mogą pogubić się na krętych drogach życia. Właśnie dlatego miało miejsce niezwykłe spotkanie młodzieży kilku klas z trzema wspaniałymi osobami. Pan Eugeniusz odwiedził nas czwarty raz, pan Adam – drugi, zaś pani Patrycja po raz pierwszy. W przejmujący sposób opowiedzieli o swoim życiu
w nałogu i o walce, jaką musieli stoczyć, aby wrócić do normalności – do zwykłego życia, którego wielu z nas nie docenia. Walczą o to każdego dnia i mają świadomość,
że świadectwo jakie dają innym – ma wielkie znaczenie….

Dorota Mucha

Poprawiony: piątek, 09 maja 2014 18:42
 
Profilaktyka zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 kwietnia 2014 12:01

Profilakyka zdrowia  zawsze była ważnym zadaniem realizowanym w Zespole Szkół
im. Ks. Dra Jana Zwierza w Ropczycach, w skład którego wchodzą: p. Aneta Bochenek, p. Agnieszka Rymut, p. Maria Kania i p. Renata Kopala. Zespół Promocji Zdrowia  zorganizował juz po raz  kolejny - VI IMiędzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu pod hasłem:„ Zdrowe odżywianie to dla was młodych wyzwanie".


Roztrzygnięcie konkursu odbyło się 29 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.


Swoją obecnością zaszczycili nas mili goście w osobach:

  • Pani Barbara Król- dyrektor wydziału Oświaty i Edukacji Starostwa Powiatowego
    w Ropczycach
  • Pani Janina Pupa – wicedyrektor Zespołu Szkół
  • młodzież z Zespołu Szkół nr 1 wraz z opiekunem panią Małgorzatą Sąsiadek oraz gospodarze Turnieju z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza

tn_IMG_1050
tn_IMG_1060
tn_IMG_1066
tn_IMG_1076
tn_IMG_1078
1/5 
Poprawiony: piątek, 02 maja 2014 20:33
Więcej…
 
„Nie daj się wciągnąć!" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 kwietnia 2014 11:57

Konkurs z profilaktyki – rozstrzygnięty!


Do szkolnego kalendarza wszedł już na stałe konkurs z  profilaktyki antyalkoholowej pod hasłem  „Nie daj się wciągnąć!” każdej wiosny organizowany przez Szkolne Koło PCK.
W tym roku młodzież zaprezentowała prace plastyczne pokazujące negatywny wpływ alkoholu i innych używek na ludzki organizm. Organizatorki (Monika Kubik, Dorota Mucha) pozostawiły dowolność w wyborze techniki. Jury, pod przewodnictwem pani dyrektor Janiny Pupy, zdecydowało nagrodzić: Agatę Tobiasz z klasy 2 PW (I miejsce), Anetę Świętoń  z klasy 1 TBL (II miejsce) oraz Ewelinę Pociask z 1 TFS (III miejsce).

Laureatki, oprócz nagród ufundowanych przez Zakłady Magnezytowe w Ropczycach,
w maju wezmą udział w  uroczystych obchodach jubileuszu PCK w naszym mieście. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie!


Na tym nie koniec działań profilaktycznych. Zaplanowaliśmy cykl audycji, w których twórczo realizuje się nasza młodzież, a także spotkanie z ludźmi, którzy doświadczyli wiele - z członkami Klubu AA.

Poprawiony: środa, 30 kwietnia 2014 12:01
 
Kasy fiskalne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 kwietnia 2014 09:17

Kurs Kas Fiskalnych w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza

 


Na przełomie stycznia i lutego b.r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza odbył się Kurs Obsługi Kas Fiskalnych. W kursie tym wzięło udział  12 uczniów czwartej klasy Technikum Ekonomicznego. 
Inicjatywa zorganizowania takiego kursu wyszła od wychowawczyni klasy 4 TCE (Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych i Technikum Ekonomicznego) –
mgr Aldony Majewskiej-Dudek, która wspólnie z uczniami doszła do wniosku,
że znajomość obsługi kas fiskalnych i programów magazynowych znakomicie uzupełni umiejętności i wiedzę ekonomiczną nabytą przez młodzież w szkole średniej.  Nawiązała ona współpracę z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Ropczycach, dzięki któremu odbyło się to szkolenie. Zajęcia, w ramach wolontariatu przeprowadzili: mgr Aldona Majewska-Dudek – z zakresu obsługi programów magazynowych oraz mgr Adam Nowak – z zakresu obsługi kas fiskalnych.

Poprawiony: środa, 30 kwietnia 2014 10:27
Więcej…
 
Program profilaktyczno-edukacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 kwietnia 2014 19:11

Wybierz Życie – Pierwszy Krok

 

Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w roku szkolnym 2013/2014 przystąpił do programu profilaktyczno - edukacyjnego pod tytułem: „Wybierz Życie – Pierwszy Krok” dotyczącego profilaktyki raka szyjki macicy. Edukacja prozdrowotna jest istotnym elementem funkcjonowania szkoły w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
Pierwszym etapem podjętych przez pedagogów szkolnych oraz nauczyciela biologii było zorganizowanie w dniu 16 I 2014 r. na wywiadówce szkolnej spotkania z lekarzem ginekologiem Panem Szczepanem Dziubanem. Lekarz uświadamiał a zarazem zachęcał wszystkie kobiety do badań cytologicznych, które są jedyna szansą na szybkie rozpoznanie choroby i skuteczne jej leczenie. Podkreślał, że to właśnie kobiety odgrywają istotną role w procesie zmian statystyk śmiertelności. Poinformował również, że na rynku farmaceutycznym istnieje szczepionka, która podana dziewczynką przed inicjacją seksualną jest najlepszym sposobem zabezpieczenia przed zakażeniem wirusem HPV.

 

1
2
1
2
1/2 


Poprawiony: wtorek, 29 kwietnia 2014 19:17
Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 kwietnia 2014 11:41

„JESZCZE RAZ ŻEGNAM WAS(...)”

 


25 kwietnia 2014 r. pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Było nostalgicznie i wzruszająco, gdyż naszą szkołę opuściło w tym roku wielu mocno zaangażowanych w życie szkoły uczniów, których z pewnością będzie całej społeczności szkolnej brakowało.

Maturzystów żegnali kolejno w przemówieniach pan dyrektor Mariusz Pilch, dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Ropczycach pani Barbara Król, przewodnicząca Rady Rodziców pani Maria Winkler oraz przewodnicząca Centralnej Rady Uczniowskiej Agnieszka Borowiec. Wszyscy oni podkreślili, jak ważny jest wkład tegorocznych absolwentów w życie naszej szkoły, życzyli maturzystom powodzenia na egzaminach i wiele szczęścia na kolejnym etapie kształcenia oraz
w realizacji wszelkich planów życiowych.


zobacz zdjęcia w galerii

Poprawiony: wtorek, 29 kwietnia 2014 11:56
Więcej…
 
Konkurs pięknego czytania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 kwietnia 2014 17:54

CZYTAĆ POPRAWNIE - TO PROSTE 
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIAW dniu 14 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół im ks. dra Jana Zwierza odbył się coroczny Konkurs Pięknego Czytania w języku obcym, któremu przyświecało hasło „Czytać poprawnie - to proste”. Celem tej rywalizacji było wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania czytaniem tekstów literackich w języku angielskim, niemieckim
i rosyjskim, a także ciągłego dążenia do ćwiczenia wymowy nowopoznanych wyrazów oraz płynności i intonacji podczas czytania. Jak wiemy umiejętność czytania
ze zrozumieniem w języku obcym jest ważną i praktyczną umiejętnością, która umożliwia zdobywanie i poszerzanie wiedzy, utrwalanie leksyki i poznawanie nowego słownictwa
a także stwarza możliwość bycia samodzielnym w nowych sytuacjach życiowych.

Czytając dużo uczniowie poprawiają wymowę i intonację co poprawia płynność i tempo czytania.

Poprawiony: wtorek, 29 kwietnia 2014 10:12
Więcej…
 
Nagrody wręczone PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 kwietnia 2014 20:38

Nagrody wręczoneSmile


15 kwietnia 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Ropczycach odbyło się  uroczyste wręczenie nagród laureatom  XV Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.
Na uroczystość przybyli zwycięzcy wraz z opiekunami. Nagrody wręczyła pani Dorota Strzyż - Wicestarosta Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego. Pani Wicestarosta pogratulowała zwycięzcom i życzyła im dalszych sukcesów.
Uczniowie naszej szkoły (Aneta Darłak, Ewa Wojnarowska,  Karolina Dec i Marcin Ogrodnik) otrzymali nagrody, zaś opiekunowie (panie - Olga Masnyk, Ewelina Marciniec, Anna Gamracka i Anita Bieniasz) - dyplomy okolicznościowe.

Poprawiony: środa, 23 kwietnia 2014 20:41
 
Targi Szkół w Wiśniowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 kwietnia 2014 18:58

„PODBIJAMY WIŚNIOWĄ” SmileSmileSmile


3 kwietnia 2014 r. nasza szkoła miała okazję zaprezentować swoją bogatą ofertę kształcenia oraz działalność pozalekcyjną na Targach Szkół w Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej. Zadbaliśmy o to, by młodzież gimnazjalna otrzymała niezbędne informacje na temat naszej placówki, zaprezentowaliśmy umiejętności zdobywane na różnych kierunkach kształcenia oraz elementy sprzętu używanego podczas zajęć lekcyjnych. Gimnazjaliści mogli m.in. wziąć udział w sesji fotograficznej, sprawdzić jak będą się prezentować w stroju strażackim i jak szybko potrafią go włożyć, a także skosztować smakołyków przygotowanych przez naszą młodzież.


Dziękujemy serdecznie organizatorom imprezy za zaproszenie, młodzieży gimnazjalnej
za miłe przyjęcie, a naszym uczniom za olbrzymią pomoc w przygotowaniu wyjazdu
i wzorową postawę podczas prezentowania szkoły na targachSmile


tn_DSC_0177
tn_DSC_0189
tn_DSC_0208
tn_DSC_0222
tn_DSC_0224
tn_DSC_0226
tn_DSC_0227
tn_DSC_0237
tn_DSC_0243
tn_DSC_0259
tn_DSC_0260
tn_DSC_0261
tn_DSC_0263
tn_DSC_0266
tn_DSC_0272
tn_DSC_0279
tn_DSC_0287
tn_DSC_0299
tn_DSC_0302
tn_DSC_0321
tn_DSC_0326
tn_DSC_0331
tn_DSC_0334
tn_DSC_0408
tn_DSC_0409
tn_IMG_9586
tn_IMG_9587
tn_IMG_9594
tn_IMG_9597
tn_IMG_9599
tn_IMG_9607
tn_IMG_9612
tn_IMG_9637
tn_IMG_9655
tn_IMG_9683
tn_IMG_9684
tn_IMG_9688
tn_IMG_9698
tn_IMG_9700
tn_IMG_9701
tn_IMG_9706
tn_IMG_9708
tn_IMG_9710
tn_IMG_9714
tn_IMG_9715
tn_IMG_9716
01/46 


2D

Poprawiony: wtorek, 15 kwietnia 2014 19:10
 
Piosenka obcojęzyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 kwietnia 2014 13:19

XV Powiatowy  Festiwal Piosenki Obcojęzycznej


10 kwietnia 2014 roku w Powiatowym Centrum Kultury w Ropczycach odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Festiwal ten  na stałe wszedł już do kalendarza imprez
w naszym powiecie.

Organizatorem Festiwalu w tym roku byli- Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza
i Centrum Kultury
w Ropczycach, a udział w nim wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.  Gośćmi Festiwalu byli: Wicestarosta  Powiatu - p. Dorota Strzyż, Dyrektorzy szkół - p. Lucyna Doroba i p. Mariusz Pilch, Dyrektor Centrum Kultury w Ropczycach - p. Teresa Kiepiel, nauczyciele języków obcych i młodzież szkół ponadgimnazjalnych. 

Fundatorem nagród jest tradycyjnie Starostwo Powiatowe w Ropczycach.zobacz fotoreportaż z konkursu


Poprawiony: wtorek, 15 kwietnia 2014 13:25
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 45 z 52

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 137 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS