Dzis jest 22.05.2022, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 stycznia 2022 08:00
Poprawiony: poniedziałek, 24 stycznia 2022 08:11
 
„Żyjmy dłużej, zdrowiej i ciekawiej” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 stycznia 2022 11:34

W ramach programu profilaktyczno-wychowawczego „Żyjmy dłużej, zdrowiej i ciekawiej” Zespół Promujący Zdrowie zaprasza do udziału w zaplanowanych działaniach, tj.

 

  •  konkursie plastycznym polegającym na stworzeniu dowolną techniką prac promujących aktywny tryb życia; zgłoszenia przyjmują do 3 lutego 2022 r. p. Aneta Bochenek i p. Agnieszka Rymut,
  •  konkursie językowym „How to live a healthier life” na temat prowadzenia zdrowego stylu życia; zgłoszenia przyjmuje do 3 lutego 2022 r. p. Diana Dumara; konkurs odbędzie się 10 lutego 2022 r. w formie testu w języku angielskim; chętni otrzymają materiały do nauki przy zgłaszaniu chęci uczestnictwa w konkursie,
  •  prelekcji dla uczestników zawodów sportowych na temat profesjonalnych sposobów osiągania i utrzymywania dobrej kondycji oraz dbania o zdrowy tryb życia; spotkanie z ekspertami odbędzie się przed feriami, dokładny termin zostanie podany w najbliższym czasie.


Rozstrzygnięcie obu konkursów oraz podsumowanie działań odbędzie się 28 lutego 2022 r.


Zespół Promujący Zdrowie

Poprawiony: środa, 19 stycznia 2022 11:41
 
OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 stycznia 2022 09:49


16 listopada 2021 roku odbył się etap szkolny XI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
W olimpiadzie uczestniczyło trzech uczniów.
Klasę IV TBH reprezentował: Piątek Daniel; natomiast z klasy III TBF udział wzięli: Mik Patrycja i Książek Konrad.


Komisja w składzie:

Przewodniczący

mgr Krzysztof Klimek

Członkowie:

mgr inż. Agnieszka Róg

mgr inż. Anna Gołaś-Kiełbasa

dokonała sprawdzenia prac i wyłoniła finalistów. Na pierwszym miejscu uplasował się Piątek Daniel z kl. IV TBH, drugie miejsce zajęła Mik Patrycja z kl. III TBF, natomiast trzecie miejsce zajął Książek Konrad również uczeń kl. III TBF.

12 stycznia 2022r. Dyrektor Naczelny Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza wręczył zwycięzcom pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody ufundowane przez zaprzyjaźnioną firmę ZM INVEST S.A. za co serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Leonowi Marciniec. Nagroda za I miejsce - tablet, II miejsce – słuchawki bezprzewodowe, III miejsce – smartwatch.
Zespół Szkół w eliminacjach okręgowych w Rzeszowie, które odbędą się 5 marca 2022r. będą reprezentowali: Piątek Daniel i Mik Patrycja.

 

tn_1_wynik
tn_2_wynik
tn_3_wynik
tn_4_wynik
tn_5_wynik
1/5 


Wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za udział w etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.


Opracowała:
mgr inż. Agnieszka Róg
mgr inż. Anna Gołaś-Kiełbasa


Poprawiony: poniedziałek, 24 stycznia 2022 11:40
 
Wywiadówka - styczeń 2022. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 stycznia 2022 17:29

Informujemy wszystkich nauczycieli i uczniów o wywiadówce zaplanowanej na 12 stycznia 2022 r na godzinę 1600. Spotkania z Rodzicami odbędą się w formie stacjonarnej według załączonego harmonogramu.


zobacz harmonogram wywiadówki

Poprawiony: czwartek, 06 stycznia 2022 17:33
 
Złote Szkoły NBP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 stycznia 2022 20:07
Rusza II edycja programu 
ZŁOTE SZKOŁY NBP

 

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych. Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.
Dlatego Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej Zespołu Szkół zaprasza Dyrekcję, nauczycieli i uczniów na Lekcje z ekonomią na temat „Bezpieczni w finansach osobistych”,
która odbędzie się 7 stycznia 2022 roku. Początek – godzina 9:40, na platformie TEAMS.

Poprawiony: środa, 05 stycznia 2022 20:16
 
„FINANSOMANIA” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 stycznia 2022 09:04

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O FINANSACH „FINANSOMANIA” -  edycja 2021/ 2022

 


10 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół odbyły się eliminacje szkolne do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „FINANSOMANIA” organizowanej przez Narodowy Bank Polski i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu przy współpracy m. in. Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Celem Ogólnopolskiej Olimpiady jest zwiększenie świadomości finansowej młodzieży oraz pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań dotyczących zagadnień finansowych.
Ponadto, celem projektu jest zachęcenie co najmniej uczniów szkół ponadpodstawowych do zgłębiania tematyki finansowej.

W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie Technikum Ekonomicznego. Do półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach zakwalifikowały się dwie uczennice Izabela Ozga oraz Izabela Ziajor z klasy 2EK.Serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: środa, 05 stycznia 2022 09:09
 
Koncert Świąteczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 grudnia 2021 13:58

"Święta w nas"


Dzień 22 grudnia 2021 r. był dniem szczególnym dla uczniów ZS Ropczyce. Od rana w szkole panowała nerwowa a zarazem świąteczna atmosfera. Dźwięki instrumentów wypełniały mury auli od wczesnych godzin porannych, a w tle można było zauważyć krzątaninę uczniów i nauczycieli. Trwały jeszcze ostatnie próby, po to, żeby doszlifować brzmienie świątecznych utworów. Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment, w którym najbardziej uzdolnieni uczniowie Zespołu Szkół mogli zaprezentować swój talent muzyczny i to jak okazało się później przed bardzo liczną publicznością. Koncert wyjątkowy - bez publiczności, a jednak magiczny. Odskocznia i przerwa między lekcjami zdalnymi dla uczniów, między lepieniem pierogów dla dorosłych, bo publiczność była różnorodna. Wasze domy wypełniły dźwięki piosenek „Coraz bliżej Święta”, „Snowman”, „Gloria”, nie zabrakło tradycyjnych pastorałek „Skrzypi wóz” i „Gore gwiazda” czy pięknej i wzruszającej kolędy „Mario czy już wiesz”. Transmisja na żywo z koncertu zgromadziła przed ekranami prawie 5 tysięcy osób. „Święta w Nas”, bo tak zatytułowany był koncert, już za nami, a oglądalność wciąż rośnie.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji za umożliwienie zorganizowania wydarzenia i za udział w koncercie, wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie, wokalistom, zespołowi, obsłudze technicznej za udział i poświęcenie. Nagranie z koncertu w dalszym ciągu jest dostępne do obejrzenia na Facebooku szkolnym, a poniżej fotorelacja.


 


 


Joanna Froń
Dariusz Siwiec

Poprawiony: środa, 29 grudnia 2021 15:29
 
Życzenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 23 grudnia 2021 21:20

Poprawiony: czwartek, 23 grudnia 2021 21:21
 
Wojskowa jesień w Zespole Szkół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 grudnia 2021 13:30

Wojskowa jesień w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza


Pierwszy semestr roku szkolnego 2021/22 upłynął pod znakiem aktywnej współpracy Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach z wojskiem i policją oraz serii spotkań, warsztatów i lekcji terenowych w jednostkach wojskowych.
Dzięki współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej uczniowie odwiedzili Jednostkę Wojskową w Dębicy, gdzie wzięli udział w Dniu Otwartym oraz uczestniczyli w zajęciach sprawnościowych i próbowali swoich sił w strzelaniu sportowym i pokonywaniu toru przeszkód w pełnym umundurowaniu. Wojskowy październik zakończył się lekcją terenową w jednostce w Nowej Dębie. Uczniowie poznali strukturę ośrodka wojskowego oraz rutynowe procedury codzienne i w czasie ważnych wydarzeń z udziałem przedstawicieli rządu. Obserwowali m.in. działania żołnierzy podczas kierowania ogniem w obronie w poligonowym pasie ćwiczeń taktycznych. W listopadzie uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych z przedstawicielem Wojsk Obrony Terytorialnej, których celem było zapoznanie z regulaminem noszenia mundurów w klasach Liceum Ogólnokształcącego Sportowego.
W trakcie zajęć zostały omówione również zasady żołnierskiego zachowania.


Poprawiony: środa, 22 grudnia 2021 13:46
Więcej…
 
Życzenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 grudnia 2021 09:36

Świąteczne życzenia dla pensjonariuszy
Domu Pomocy Społecznej w Rudzie.


Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach przygotowali świąteczną niespodziankę dla pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Rudzie. Własnoręcznie wykonane upominki, kartki świąteczne, słodkości wraz z serdecznymi życzeniami świątecznymi zostały przekazane do DPS-u w dniu 15 grudnia 2021 r. Są one wyrazem pamięci, życzliwości i troski wobec tych, którzy przeżywają Święta w izolacji.
W bieżącym roku szkolnym wolontariusze SK Caritas włączyli się również w akcje zbiórki funduszy dla potrzebujących pomocy, dla rodziny poszkodowanej w pożarze domu, brali również udział w kweście na cmentarzu w Ropczycach na rzecz Towarzystwa Pomocy im.św.Brata Alberta w Rzeszowie.
Serdecznie dziękujemy młodzieży za zaangażowanie na rzecz potrzebujących pomocy, otwartość i wrażliwość na potrzeby innych, wszelką życzliwość oraz bezinteresowność.
Życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

 


Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

Poprawiony: środa, 22 grudnia 2021 09:40
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 79

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

Pracownie w ZS